12:47 pm - Sunday December 11, 2016

Më të LEXUARA -SOT-

vdekja qefini

Dhe, kthehuni te Zoti juaj dhe përuljuni Atij para se t’u vijë dënimi…

Share Kush te jep garanci qe neser do te jesh gjalle..? Pendohu tek Allahu tani.. Dhe,...

elvis negotine naci

Njeriu që dëshiroi të falej 50 herë në ditë kur i munguan dhëmbët! / VIDEO / freskirinore

ShareShkeputje dobiprurëse All-llahu i madh te dhasht shendet e jete te gjate, je...

MEKA4

Ja sa milion haxhinjë pret këtë vit Arabia Saudite….

ShareKomisioni u mblodh nën kryesimin e emirit të Mekës princit Khalid al-Faisal,...

mekke

A bëhet HAXHI vaxhib në qoftë se e kryejmë Umren? – …

SharePyetje: Zakonisht dëgjohet se në qoftë se dikush kryen Umren një herë,...

hëna, hena muaji shaban, ramazan , nata

Oj bija ime, a nuk e don atë që unë e dua? – i tha Fatimes r.a, Pejgamberi s.a.v.s

SharePejgamberi sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem i tha Fatimës radijallahu anha: “Oj...

Ndërroi jetë shejhu i nderuar dhe Muhadithi shqiptarë, Shuajb Arnauti

Ndërroi jetë shejhu i nderuar dhe Muhadithi shqiptarë, Shuajb Arnauti

Share Një lajm i hidhur. Bota islame humbi një tjetër kolos të madh, shejhun...

jakup asipi adem ramadani

Oh more vëllau im arën tënde 2 hektarë nuk po mundesh ta bësh arë bujku, e po përmend Shtet Islam.

Share“O vëllau im mos u merakos se unë shtet Islam nuk po formoj, as që...

pena  lapsi stilo

Nuk konsiderohen dijetarë vetëm ata që kanë një mori dijesh e njohuri në ndonjë lëmi.

ShareDijetarët e vërtetë janë të palodhshëm, ata s’dinë të ndalen....

jakup asip per nenen

Nuk kam parë Xhennet në këtë botë,vetëm se me NËNËN time!

ShareO ti që ske sabër për babën dhe Nënën tënde që u a kthen fjalën sa...

jakup111

Ja çka kishte ligjëruar Hoxhë JAKUP ASIPI për flamurin kombëtar!

ShareFlamuri është gjë e madhe nuk bëhet hajgare me te, ashtu siç çdo fëmijë...

LIBRI KURANI ARABISHT BIBLIOTEKA

Komentimi i ajetit ‘Ngjiten tek Ai engjëjt’

ShareAllahu xh.sh. nuk është i kufizuar me vend dhe hapësirë. Ai i Lartësuari...

bible quran ajeti i shtremberuar i perkthyer gabim shih postimin

Kini frikë Zotin mos shpifni, dhe mos nxitoni duke bërë postime SHARE, pa i vërtetuar ato! Zoti ju ruajt, paqe për të gjithë…

SharePo e shoh qe dikush nga “muslimanet” e ka postu nje foto, duke citu...

nexhat ibrahimi 2016

Përse nuk e duan Turqinë?!

ShareShkruan: Nexhat Ibrahimi Turqia moderne u lind pas shpartallimit të Perandorisë...

wpid-ramadan3.jpg

Fol rreth të Vërtetës edhe nëse të dridhet zëri

ShareNganjëherë pyetem, përse shkruaj? Ndërsa ekzistojnë njerëz mjaftë më...

musa musai almiri i vrare nga maqedonasi terorist

Dr.Musa Musai: Për fat të keq faturën e paguajnë të pafajshmit sikur Almiri.

ShareDr.Musa Musai në profilin e tij në Facebook, shkruan: ”Profili i një...

Ilaç për sy, i nxjerrë nga Kur’ani famëlartë

ShareNjë nga kompanitë farmaceutike zvicerane prodhoi një ilaç të quajtur “ilaç...

-question_mark_591218757

Pyetje që na ngushtojnë tepër në jetën TONË!!

Share1. Pse na duken 10 euro të mëdha kur i japim për xhami, kurse shumë të...

muhammed

Hutbeja e lamtumirës

ShareHutbeja e lamtumirës O njerëz, dëgjoni se ç’do t’ju them, se...

kf. besa

Pas plotë shume viteve ringjallet futbolli në fshatin Doberdoll – K.F. BESA

SharePas një pauze të gjatë shume vjecare dhe pothuajse të len në harresë  sportin,  kohëve...

FR MIRENJOHJE SUAD

SUAD ISENI fitues i Kuizit “Ramazani 2014” në portalin freskirinore

SharePortali Freskirinore për nder të muajit të bekuar Ramazan, organizoi Kuizin...

Mënyrë e thjeshtë për largimin e dhimbjeve – duke masazhuar duart

Mënyrë e thjeshtë për largimin e dhimbjeve – duke masazhuar duart

Share Medicina tradicionale kineze shkurt me TCM e shkruar ka shumë gjëra të dobishme...

IKRE LEXO ZEKERIJA RUSHANI DRASA E ZEZE SHKOLLA SHKRIMI VIZATIMI

Gjithçka filloi me fjalën dhe urdhërin madhështor: “IKRE – LEXO”

ShareGjithçka filloi me fjalën dhe urdhërin madhështor: “IKRE – LEXO” Prej...

ERRESIRA FATMIR MUJA

Nëse të tjerët të thërrasin veç në kohë të vështira Kujto se drita kërkohet veç kur mbizotëron errësira

Share“Nëse të tjerët të thërrasin veç në kohë të vështira Kujto se drita...

fshati Orizare - Kumanove

O ju hoxhallar që keni kryer studime islame, unë foli dhe nuk ndalem, sepse unë nuk frikohem. A e dini pse nuk frikohem:

ShareHoxha i nderuar Jusuf Zimeri, në profilin e tij në facebook publikoi një...

xhamia

Të ndihmojmë në kompletimin e kësaj Xhamie….Numri i tel.:045444924 , Viber:+37745444924

Share Ky shkrim na erdhi në potalin tonë, kërkojnë ndihmë për kompletimin e...

kadrit

Nata e Kadrit është nata e sinqeritetit dhe përkushtimit të plotë para Fuqisë krijuese.

ShareNata e Kadrit është nata e sinqeritetit dhe përkushtimit të plotë para...

xhaminë e re Çamlica në Stamboll.

Madhështore: Falet teravia e parë në xhaminë e re Çamlica në Stamboll. Një nga xhamitë më bukura në Turqi.

ShareMadhështore: Falen teravitë e para në xhaminë e re Çamlica në Stamboll. Një...

lutje dua fre

Për nder të xhumasë së fundit të Ramazanit dhe natës së Kadrit, O ALLAH I MADHERISHEM…

ShareO ALLAH I MADHËRISHËM Për nder të xhumasë së fundit të Ramazanit dhe...

zekati fitri ramazani

Dënimi i paraparë për mosdhënien e Zeqatit…

ShareShkruan: Hoxhë Jusuf Zimeri Personi i cili nuk e jep zeqatin vullnetarisht...

IFTAR 5KM RAMAZAN STAMBOLL

Sofra më e gjatë e iftarit për 30.000 persona në një hapësire prej 5 km, në Stamboll / FOTO

ShareSofra më e gjatë e iftarit ne Stamboll eshte pergatitur per 30.000 persona...

elvis naci me femijet

Sëmundjet e kohës si smira, zilia dhe urrejtja nuk na lejojnë të përmirësohemi në jetë…

ShareSemundjet e kohes si smira, zilia dhe urrejtja nuk na lejojne te permiresohemi...

elvis negotine naci

Njeriu që dëshiroi të falej 50 herë në ditë kur i munguan dhëmbët! / VIDEO / freskirinore

ShareShkeputje dobiprurëse All-llahu i madh te dhasht shendet e jete te gjate, je...

HAXH BICIKLETA

Udhëton 4000 kilometra me biçikletë për ta bërë haxhin

ShareRrjetet sociale kanë botuar fotografinë e kinezit i cili këtë vit vendosi...

AFET HAMZA LIGJERATA VIDEO XHUAM

Vlera dhe rëndësia e natës së Kadrit – Afet ef Beadini / VIDEO

ShareNata e Kadrit është nata e sinqeritetit dhe përkushtimit të plotë para...

ELVIS NACI LUTJE SHKUP

Lutje tepër emocionale në shqip nga hoxhë ELVIS NACI / VIDEO

Share  ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Subscribe to Internet / Sport / Teknologji

Internet / Sport / Teknologji

wpid-facebookcommunity-770x470.jpg

Nëse e keni postuar këtë në Facebook, fshini llogarinë

ShareShpresa juaj se nëse shpërndani postimet virale të Facebook për përditësimet e privatësisë...
tom jerry tomi xherri

Si kanë ndryshuar ndër vite dy personazhet e animuar Tomi dhe Xherri ,më të dashur për fëmijë e të rritur?

ShareSi kanë ndryshuar ndër vite dy personazhet e animuar më të dashur për fëmijë e të rritur? Tomi...
bible quran ajeti i shtremberuar i perkthyer gabim shih postimin

Kini frikë Zotin mos shpifni, dhe mos nxitoni duke bërë postime SHARE, pa i vërtetuar ato! Zoti ju ruajt, paqe për të gjithë…

SharePo e shoh qe dikush nga “muslimanet” e ka postu nje foto, duke citu nje citat nga Bibla...
Subscribe to Projekti Xhumasë / Islamistike / Video

Projekti Xhumasë / Islamistike / Video

elvis naci me femijet

Sëmundjet e kohës si smira, zilia dhe urrejtja nuk na lejojnë të përmirësohemi në jetë…

ShareSemundjet e kohes si smira, zilia dhe urrejtja nuk na lejojne te permiresohemi ne jete, per kete...
libri

Diplomat e tona janë më të larta, kurse mentaliteti ynë më i ulët.

ShareNe tani jemi në shekullin e 21, dhe kjo, është ajo që e kemi realizuar: Shtëpitë e tona janë...
Mehas-Alija-770x470

Namazi i harruar…

ShareMehas Alija Të dashur xhemat, sot dua të flas rreth një teme që ka të bëjë me një namaz,...
Subscribe to Tregime / Thënie / Kuriozitete

Tregime / Thënie / Kuriozitete

femija varfur ushqimi fukara jetimi

Babi, pse po i bien sfirenes të gjitha makinat?

ShareBabi, pse po i bien sfirenes të gjitha makinat? Sepse dikush po martohet. Po a nuk është sfirena...
BIÇIKLETA NË BOTË E SHPEJTA

Ja edhe biçikleta më e shpejtë në Botë … / VIDEO / FRESKIRINORE

ShareEdhe pse ajo është shumë e shpejtë dhe ta ngasësh i duhet 198 watt forcë,që është e barabartë...
fletore shqip mesuese detyra shtepie

Mësuesja e Gjuhës Shqipe i korrigjon detyrën nxënësit, por bën një gabim të pafalshëm

ShareRastet e arsimit në vend janë nga më problematiket, por nëse bëhet fjalë për nivelin e ulët...

REGJISTROHU

Nëse doni t'i merrni në e-mailin tuaj, postimet që sapo publikohen në portalin FreskiRinore.com , atëher shënoni EMAIL e juaj...

Thënie e freskët

Thënie e freskët

Rregull jetik i sheriatit. "Çdo gjë që është e ndaluar (haram) ta marrësh, është haram edhe ta japësh (dhurosh)".


Përshtati: Jusuf Zimeri.

#LIVE…HAXH- 2016

#LIVE…HAXH- 2016