Ballina Kuriozitete 138 mote që kur se Sami Frashëri, Pashko Vasa nxorën në shtyp...

138 mote që kur se Sami Frashëri, Pashko Vasa nxorën në shtyp në Stamboll atë Alfabetare shqipe (FOTO EKSKZ.)

75
0
SHPËRNDAJE

AMARCORD

Këto ditë mbushen 138 mote që kur se Sami Frashëri, Pashko Vasa e të tjerë rilindas të mëdhenj, nxorën në shtyp në Stamboll atë Alfabetare shqipe që do të nxisë çeljen e shkollave amëtare dhe unifikimin e alfabetit shqip në kongresin e Manastirit 🇦🇱

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.