SHPËRNDAJE

Të paktën nëntë persona, duke përfshirë katër fëmijë, mbetën të vdekur dhe pesë të tjerë u plagosën pasi një minibus u përplas me një kamion në rajonin Kahramanmaraş të Turqisë.

Sipas njoftimeve, automjetet e përfshira në aksidentin që ndodhi në autostradën Kahramanmaraş-Kayseri, po udhëtonin në të njëjtën drejtim.

Personeli emergjent duke përfshirë zjarrfikësit, ekipet mjekësore dhe policia mbërrijtën në vendin e aksidentit dhe morën masat e nevojshme.

Të plagosurit u transferuan menjëherë në spitalet e afërta për të marrë trajtim mjekësor, shtuan raportet.

Muajin e kaluar, tetë vetë u vranë dhe të paktën dy të tjerë u plagosën pasi një autobus u përplas me një kamion në krahinën lindore Van të Turqisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.