3:16 pm - Wednesday January 20, 3041

Author Archives: Portali Freskirinore

“Bukurleximi i Kur’anit është një fushë në vete”

ShareNë Garën Ndërkombëtare të Recitimit të Kur’anit, e cila këtë vit u organizua për herë të 24-të në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb, vendin e parë në kategorinë e bukurleximit të Kur’anit e ka zënë Eljesa Asani, i cili...

Masakra e radhës e Asadit, 124 civilë të vrarë

ShareVrasjet, dhunimet dhe masakrat e regjimit të Bashar AL Asadit nuk kanë të ndalur në Siri. Vetëm sot brenda pak orëve mbi 124 civilë te Derzur-it dhe Raka-s u masakruan nga Aviacioni i Basharit dhe ai rus. Këtë ngjarje më të rënd...

Në cilin vend të Evropës janë cigaret më të shtrenjta?

ShareÇmimi i pakos së cigareve në Evropë ndryshon shumë, dhe arsyeja kryesore për këtë janë normat e ndryshme të akcizave që qeveritë kanë për produktet e duhanit. Për shembull, sipas një studimi të Shoqatës së Prodhuesve...

​Ky është Faiku, i cili thotë se ka 33 vjet që nuk ka fjet! /VIDEO

ShareKy është Faiku, i cili thotë se ka 33 vjet që nuk ka fjet! Thotë se pas një operacioni në Spitalin e Ohrit, para 33 vitesh, nuk ka mundur më të mbyll sytë për gjumë! Video: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1449506038499958&substory_index=2&id=100002478457113  ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Përdorimi i duhanit është tani shkaku i parë i vdekjeve në botë.

SharePërdorimi i duhanit është tani shkaku i parë i vdekjeve në botë. Drejtori i Qendrës amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve thotë se jo të gjitha vendet e botës po marrin masat e nevojshme për ndalimin e duhanit. Dr. Tomas Friden...

Plas debati mes Elvis Naçit dhe Mustafa Nanos,Naçi:..ke harruar, se flet shumë!/VIDEO/

SharePlas debati mes Elvis Naçit dhe Mustafa Nanos, Fevziu: Se mos ziheni si në Kosovë …(Video) Në emisionin “Opinion” ka plasur një debat mes analistit Mustafa Nano dhe Imamit Elvis Naçi. Teksa Nano po shprehej kundra deklaratave...

Alija: Namazi në dhjetë pika, ja si ta kryeni atë më mirë

ShareNamazi është njëri nga adhurimet më të mira të ditës dhe të fesë, në përgjithësi. Mirëpo, edhe pse është i lehtë për t’u kryer, shohim që, përsëri, te besimtarët ka dilema dhe gabime gjatë faljes. Për ta pasur një...

Ceremonia në Mekë, Qabja lahet me ujë zemzemi dhe trëndafil

SharePas përfundimit të Haxhit, në përputhje me traditën shumëshekullore, vendi më i shenjtë i muslimanëve, Qabja, sot është pastruar me ujë zemzemi dhe trëndafil. Bëhet fjalë për një ngjarje e cila daton që nga koha kur profeti...