3:16 pm - Saturday January 20, 3077

Author Archives: Portali Freskirinore

Shtatë arsye për faljen e namazit me xhemat në xhami

ShareSikur namazi, ashtu edhe xhemati, është një nga detyrimet e secilit musliman. Ja ku janë disa arsye se pse duhet vazhdimisht që të theksohet rëndësia e faljes së namazit me xhemat, e sidomos në xhami: Falja e namazit me xhemat...

Ndërron jetë hafëzja më e vjetër në Maqedoni

ShareDje, në moshën 88 vjeçare ka ndërruar jetë hafëzja më e vjetër në Maqedoni, Merjem Ebibi nga qyteti i Shkupit, e njohur ndryshe si “Merjem Ablla” Namazi i xhenazes (ceremonia mortore) do të falet sot në kohën e drekës në...

Një mënyrë e thjeshtë si të lironi vetë këmbët nga toksinat

ShareDisa qese të vogla shëruese, që vendosen poshtë thembrave kanë qenë popullore në Japoni për qindra vjet. Efektet e tyre duket të jenë po aq pozitive sa akupunktura, gjë që i bën njerëzit të ndihen më energjik. Si rezultat,...

Tregimi për sakrificën e një nëne për djalin e saj të sëmurë

ShareDjali i saj kishte nevojë për një shkollë të veçantë, kështu që ajo themeloi një për të rinjtë sikurse djali i saj. “Eshref, a dëshiron të më thuash diçka?”, e pyeti djalin e saj Faraliza Zejnal. Ai lëshoi një buzëqeshje...

Vdekja nga uria do të shkaktojë largime të reja të Rohingyave

ShareVdekjet nga uria të shkaktuara nga kufizimet ushtarake dhe qeveritare të Mianmarit do të nxisin një valë të re të largimit të muslimanëve Rohingya për të kërkuar shpëtim në Bangladesh, raporton Anadolu Agency (AA). Më shumë...

Erdogani viziton Serbinë me masa të larta sigurie

ShareVizitën e kryetarit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan në Serbi e përcjellin masa të jashtëzakonshme sigurie shkruan sot shtypi beogradas. Erdogani shkon sonte për një vizitë dy ditore në Serbi. Atje ai do të ruhet nga së paku...

Gjithë fëmijët kanë vepruar kështu…/FOTO/

ShareKur ishim fëmijë të gjithë shikonim sa është max.që shkon vetura, shih foton…. ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Shkoni ma shpejt për gështenjaaaa….

ShareA do shkoni të mblidhni gështenja, bora e parë në mal dhe gështenjat të gjitha për toke! ShareShpërndaje:TweetPrintEmail