3:16 pm - Tuesday January 20, 2460

Archive: Tregime / Thënie / Kuriozitete Subscribe to Tregime / Thënie / Kuriozitete

Dramë në Tetovë: Vrapon me thikë në mes qytetit dhe tenton ta ther avokatin

ShareAvokati Bujar Sabriu sot rreth 12:00 është sulmuar me thikë dhe pësoi një prerje në gisht, dhe më pas u godit me karrige në zyrën e tij në qendrën tregtare të Tetovës, transmeton Televizioni Koha. Këtë sot e deklaroi zëdhënësi...

Kosi si përcjellës i domosdoshëm i antibiotikut

ShareAntibiotikët ndihmojnë për të luftuar infeksionet bakteriale në organizëm. Ato funksionojnë duke eliminuar bakteriet gastrointestinale e si rrjedhojë duke luftuar edhe disa sëmundje. Por problemi qëndron në faktin se, bashkë...

Nutricistja tregon se si të ushqeheni për të humbur peshë

ShareSecili dëshiron që të duket bukur. Por nëse mendoni që ta ndërprisni ushqimin për të humbur disa kilogramë, atëherë e keni gabim. Nutricistja, Michelle Adams ka shpjeguar mënyrën më të mirë që sipas saj mund të humbi kalori,...

50 mijë turq ndalen në Strugë,një histori interesante ka ndodhur!

ShareTurqit së fundi janë vizitorët më të shumtë grupor që vizitojnë Strugën. Itinerari i turistëve turq përfshin pothuajse të gjithë shtete e Ballkanit, por në program, si një nga pikat e ndalimit ka edhe qytetin e Strugës. Arsllan...

Flet maqedonasja Elena: Unë, bashkëshortja e lumtur e një shqiptari!

ShareIntervistoi: Memedali Jusufi Do ishte Dhërmiu, vendi ku do ngjizej një dashuri mes vajzës maqedonase Elena Miteva dhe djaloshit shqiptar, Visar Vishka, aktorit më të mirë të Maqedonisë; një vend vërtet i bekuar për t`u ndjerë...

Emrat e ditës së Kijametit…

ShareAllahu i Madhëruar këtë ditë e përmend në Kuran me emra të ndryshëm. Më poshtë do të përmendim disa prej këtyre emrave të shoqëruar me argumentin përkatës: 1 – Ora. Allahu i Lartësuar thotë: “Ora me siguri ka për...

Njeriu i biznesit dhe shitësi i gazetës (mirësjellja në raport me të tjerët)

ShareNjë njeri i biznesit ishte duke ecur me një mik të vetin…Ndalet pranë vendshitjes ku çdo herë e blente gazetën…Njeriu e përshëndet shitësin duke i thënë ‘mirëdita’ me buzëqeshje. Ndërsa shitësi duke...

Çdo ditë ia krehtë dhe kapte floket te bijes para se te nisej për në shkollë (FOTO)

ShareCdo dite ia krehte dhe kapte floket te bijes para se te nisej per ne shkolle. Duke vene re pelqimin e shoqeve te saj per format e bukura te kapjes se flokeve, nje dite, ajo ua solli babin e saj ne klase qe t’ua kape floket. ShareShpërndaje:TweetPrintEmail