3:16 pm - Thursday January 20, 2484

Archive: Tregime / Thënie / Kuriozitete Subscribe to Tregime / Thënie / Kuriozitete

Vajza qante pa pushim, por kur e dërguan te mjeku, zbuluan diçka tmerruese

ShareAjo është 1 vit e gjysmë, e shëndetshme në pamje të parë, por nuk pushon së qari, shkruan express, përcjell Freskirinore. Katër, pesë, deri në gjashtë orë në ditë, mamaja përpiqet të qetësojë vajzën e saj. Por asgjë...

E mahnitshme: KUFIJTË NGA E GJITHË BOTA ( EKSKLUZIVISHT FOTO)

ShareE mahnitshme: KUFIJTË NGA E GJITHË BOTA ( EKSKLUZIVISHT FOTO) E mahnitshme: KUFIJTË NGA E GJITHË BOTA ( EKSKLUZIVISHT FOTO) E mahnitshme: KUFIJTË NGA E GJITHË BOTA ( EKSKLUZIVISHT FOTO) #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1...

Foto lajm: Ishin tre vëllezër nga Tetova

ShareFoto lajm: Ishin tre vëllezër nga Tetova Dy vazhduan jetën në Zvicër, kurse i treti vazhdon të jetoj në Tetovë ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Pacienti kthehet në shtëpi pa matur tensionin, doktori ishte i lodhur (FOTO EKSKLZ.)

ShareJa çka ka shkruar qytetarja G.S për redaksisë tonë… Ajo na ka thënë se kjo ngjarje ka ndodhur me 26 shkurt 2017 reth orës 20:00, për më shumë lexojeni tekstin origjinal – thuhet në redaksinë e tv kamenica. ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

138 mote që kur se Sami Frashëri, Pashko Vasa nxorën në shtyp në Stamboll atë Alfabetare shqipe (FOTO EKSKZ.)

ShareAMARCORD Këto ditë mbushen 138 mote që kur se Sami Frashëri, Pashko Vasa e të tjerë rilindas të mëdhenj, nxorën në shtyp në Stamboll atë Alfabetare shqipe që do të nxisë çeljen e shkollave amëtare dhe unifikimin e alfabetit...

GJAKOVA PO KTHEHET ‘KA KIBLA’         RRUGA ‘TAHIR EFENDIJA”         TAHIR EFENDI GJAKOVA       (1770-1850)

Share  Në letërsinë shqiptare të bejtexhijnve, Tahir Efendi Gjakova njihet me tre mbiemra: Njihet si Tahir Efendi Gjakova, sepse në Gjakovë jetoi, shërbeu, veproi dhe aty jetën e dynjas e përfundoi. GJAKOVA PO KTHEHET ‘KA...

Policit pinin çaj, ajo çka u bëri hoxha do ju lë pa fjalë (Foto)

ShareKështu duhet çdo hoxhë të veproj, ndryshe vjedhjet nuk do na ndodhin brenda ditës. Një hoxhë në Komunën e Skënderajt u ka vënë një gjobë si shenj e pakujdesisë së zyrtarëve policorë. Ngjarja ka ndodhur në momentet kur...

Bëhet baba në moshën 92-vjeçare – (FOTO)

ShareGruaja e një palestinezi 92-vjeçar ka sjellur në jetë një vajzë. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Khalil, në Bregun Perëndimor. Mahmoud-al Adam e ka quajtur vajzën Tamara dhe është shprehur se është shumë i lumtur me dhuratën...