3:16 pm - Thursday January 20, 2552

Archive: Tregime / Thënie / Kuriozitete Subscribe to Tregime / Thënie / Kuriozitete

Senzacionale: Doktori me stetoskop e gjen sa para ka pacienti në kuletë

ShareNjë senzacion i vërtetë ka ndodhur në vendin tonë, ku një mjek ja ka kontrolluar kuletën një pacienti dhe ia ka treguar fiks sa para ka në të, pacienti ka ngelur i habitur, nga burimet e sigurta të Boomerang-ut thuhet se pacienti...

l moshuari u rrëzua në tokë dhe personi i pare qe nderhyri per t’a ndihmuar, ishte vete Princi (VIDEO-FOTO)

ShareGjate nje pritje zyrtare ne Britanine e Madhe, nje i moshuar u rrezua ne toke dhe personi i pare qe nderhyri per t’a ndihmuar, ishte vete Princi William!   Thjeshtesia eshte virtyti me i larte qe mund te kete nje njeri! ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Në fund të filmit ishte shënuar kjo fjali: Ne u paraqitem juve vetëm 8 minuta nga ajo cfarë sheh ky fëmijë…

ShareTregim për meditim Një film 10 minutësh u shpall fitues, si filmi me i mirë i shkurtër. Pastaj vendosen shfaqjen e tij në kinema. Numër shumë i madh shkuar për ta shikuar. Filmi filloj me një fotografi të një kulmi të një...

Nëse nuk e dini Parisin, mos u mërzisni…Humbje e vërtetë është ta jetosh tërë jetën dhe mos e shohësh e as ta jetosh as një ajet të vetëm të Kur’anit!

ShareNëse nuk e dini Parisin, nuk e keni shëtitur Londrën, nuk e keni parë New Yorkun, nuk keni shkuar te Muri Kinez e nuk e keni shëtitur as Romën, mos u mërzisni se nuk keni humbur asgjë. Humbje e vërtetë është ta jetosh tërë...

Njihuni me burgjet më të këqija në botë (Video)

ShareFreskiRinore ua sjell videon në të cilën do të mësoni detaje mbi burgjet më të këqija në botë. Se çfarë është gjetur, çfarë ka ndodhur, pse e kanë marrë emërtimin të tillë, duke u veçuar nga të gjitha burgjet tjera...

Shkon një punëtor tek një farmaci dhe i drejtohet farmacistit: A keni një ilac për çimento?!(emocionale)

ShareVërtetë ndodhi prekëse. ● Shkon një punëtor tek një farmaci dhe i drejtohet farmacistit: A keni një ilac për çimento?! ● Me një të qeshur ironike, farmacisti ia kthen: Po kemi, madje kemi ilaç edhe për gurë edhe për hekura....

Mësim për botën. Mësim për brezat që vijnë pas (FOTO)

ShareNë këtë acar Janari, kështu në #Istanbul i trajtojnë kafshët! Mësim për botën. Mësim për brezat që vijnë pas. #SHPERNDAJE në Turqi edhe qent kanë rrit vleren e lere njerzit… ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Sipas statistikave, bota numëron rreth 147 milionë jetimë.

Share  I Dërguari i Allahut ﷺ ka thënë: “Unë dhe ai që kujdeset për jetimin, do të jemi kështu në Xhennet, dhe e bashkoi gishtin tregues me atë të mesëm.”   Përkthim ShareShpërndaje:TweetPrintEmail