3:16 pm - Thursday January 20, 2411

Archive: Tregime / Thënie / Kuriozitete Subscribe to Tregime / Thënie / Kuriozitete

Ndodh në Durrës më e bukura, nisin reshjet e para të borës pas 7 vitesh

ShareSapo kanë nisur rreshjet e para të borës në qytetin bregdetar të Durrësit. Temperaturat e ulëta si rrallë ndonjëherë kanë bërë që durrsakët ti gëzohen reshjeve të borës pas 7 vitesh. Ndonëse në Veri e Jug reshjet kanë...

Ikni, ikni! Saja ime nuk di të ndalet!

Share  Ju kujtohen kohërat e arta të fëmijëris…?Ikni, ikni! Saja ime nuk di të ndalet! ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

A e dini përse ulen lopët kur bie shi?

ShareA e keni vënë re që lopët ulen në tokë kur bie shi? Kjo ndodh për një arsye që nuk ka të bëjë  vetëm me shiun në vetvete. Sipas një studimi shkencor të publikuar në vitin 2013 nga Universiteti i Arizonës dhe Missorui...

Vdiqen shumë Imamë të Islamit, shumë dijetarë, quhej “Shtëpia e Diturisë”.

Share“Ne #Kurtuba (Cordoba) linden dhe vdiqen shume Imame te Islamit, shume dijetare. Ajo quhej “Shtepia e Diturise”. Kishte disa universitete, pothuajse nje mije shkolla. Kishte rreth nje milion banore. Biblioteken e saj…...

Me këtë kalë mban dru i gjithë fshati i malësisë së Pollogut.

ShareKy është kali i Qamilit, Xhelalit dhe Bajramoit. Me këtë kalë mban dru i gjithë fshati i malësisë së Pollogut. Shpeshherë ndodh që ky kalë të iu ndihmon edhe në punët e bukqësisë edhe pse janë të paktë. Pollogu furnizohet...

Sot luhet ndeshje interesante në një nga fshatrat e rrethinës së Korçës (FOTO)

ShareSot luhet ndeshje interesante në një nga fshatrat e rrethinës së Korçës. Stadiumi ka më shumë lojtarë se sa duhet.! Foto interesante dhitë kanë hy në stadium miq, Delja e bardhë shënon autogol…. ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Kinë/ Pas 25 vjetësh kuptoi se thyente arrat me granatë dore

ShareBurri nga Honkang, në provincën Shaanxi të Kinës kishte 25 vite që hapte arrat me anë të një granate dore, sigurisht në një mënyrë të pavetëdishjme. Ai u bë i vetëdijshëm për mjetin e rrezikshëm që ai zotëronte vetëm...

Vendi që ofron 18 mijë dollarë nëse bëheni shtetas të tij (FOTO )

ShareDONi të shpërnguleni diku ku të ardhurat nuk janë problem? Alaska e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u paguan 18 000 dollarë në vit njerëzve që duan të vendosen atje përgjithmonë. Sigurisht për t’u bërë banor i Alaskës...