3:16 pm - Thursday January 20, 3385

Archive: Kuriozitete Subscribe to Kuriozitete

Njeriu qe ben parate vet! [VIDEO]

ShareKy njeri sa shoh nuk duhet te kerkoje pune, sepse vet eshte banka qe shtyp lekun per te ekzistuar dhe per te be luks! A thua ky njeri ka te drejten e emitimit te parave, themi JO me plot bindje, sepse tavolina ku ben sallaten e gjelbert...

Qeni qe zbulon infeksionet (video)

ShareQeni me emrin Cliff eshte i trajnuar qe te nuhase bakteret vdekjeprurese kur vjen ne kontakt me pacientin. Per te vertetuar nese nje pacient eshte i infektuar nevojitet analiza e jashteqitjes qe mund te zgjate disa dite. Atij i mjafton...

Minarja më e lartë në botë

ShareMinarja e xhamisë Hassan II, e ndërtuar në brigjet e Oqeanit Atlantik është 200 metra e lartë dhe njihet si minarja më e lartë në botë. Xhamia mund t’i akomodoj 25.000 besimtarë, derisa në oborr ka vend edhe për 80.000 tjerë. Xhamia...

Kur’ani më i madh ne botë që peshon 800 kg!

ShareKy libër i Kuranit të madhëruar, 1,5 metër i gjerë dhe 2 metër i gjatë, ka hyrë në librin e rekordeve, Guinness.  Faqet e librit janë punuar me ar dhe argjend, kurse kapaku është zbukuruar me gurë të çmuar si lazurit dhe...

10-vjeçarja, nëna më e re në botë

ShareNjë 10-vjeçare në Kolumbi është shndërruar në nënën më të re të njohur në historinë e njerëzimit, pasi lindi një vajzë të shëndetshme gjatë së enjtes.  Megjithatë, mosha shumë e re e nënës ka skandalizuar opinionin...

Kali I Jashtëzakonshëm Që Pastron Vetë Me Fshesë

ShareEdhe ata kanë “profesionet” e tyre, pak a shumë si njerëzit. Ka nga ata që duan të jenë aktiv në shoqëri, ka nga ata që janë më të tërhequr dhe dëshirojnë të jetojnë më të shkëputur. Ka nga ata që mund të jetojnë...

Syri, karakteristikat që duhet të dimë

ShareSytë janë pika e dobët e shumicës së njerëzve ndaj edhe kujdesi për këtë organ delikat është maksimal. Okulistët kanë listuar 6 karakteristika që duhet të dimë lidhur me organin që pasqyron shpirtin tonë. Me kalimin e...

Troftë e vogël hidhet për të kapur një mizë [FOTO]

ShareKëto foto spektakolare tregojnë momentin kur një troftë e vogël hidhet për të kapur një mizë. Të gjithë ne kemi parë peshq që bëjnë kërcime mbi ujë për të kapur ushqim. Por imazhe kaq befasuese nuk kemi parë asnjëherë....