3:16 pm - Wednesday January 20, 3300

Archive: Kuriozitete Subscribe to Kuriozitete

Çdo ditë ia krehtë dhe kapte floket te bijes para se te nisej për në shkollë (FOTO)

ShareCdo dite ia krehte dhe kapte floket te bijes para se te nisej per ne shkolle. Duke vene re pelqimin e shoqeve te saj per format e bukura te kapjes se flokeve, nje dite, ajo ua solli babin e saj ne klase qe t’ua kape floket. ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Çka po ndodh në Prizren, bllokohen 100 familje!

ShareRreth 100 familje nga Prizreni janë bllokuar kur rruga nga kalonin ata është blerë nga një person i panjohur për ta . Përfaqësuesi i lagjes, Nazmi Morina, është ankuar se që pesë muaj ata nuk mund ta shfrytëzojnë këtë rrugë. “Problemi...

O shoku im, edhe gjumi është bërë monoton, ska as ëndrra te reja më…!!

ShareU takova me një mik timin dhe pasi u përshëndetëm dhe u ulëm, ndër pyetjet që ia bëra: Si i ke punët më gjumin, se ti flen shumë ? Ma ktheu: O shoku im,, edhe gjumi është bërë monoton, ska as ëndrra te reja më…!! Përshtati...

O shoku im, edhe gjumi është bërë monoton, ska as ëndrra te reja më…!!

ShareU takova me një mik timin dhe pasi u përshëndetëm dhe u ulëm, ndër pyetjet që ia bëra: Si i ke punët më gjumin, se ti flen shumë ? Ma ktheu: O shoku im,, edhe gjumi është bërë monoton, ska as ëndrra te reja më…!! Përshtati...

Kanada, del në shitje një Kur’ani rrallë 500-vjeçar (FOTO)

ShareNjë Kur’an 500-vjeçar është nxjerrë në shitje në ankand nga një qytet i Kanadasë. Duke qenë një avenir i rrallë në llojin e tij dhe me interes të madh për studiuesit, Kur’ani ka dalë në shitje për të interesuarit...

Ky është krijim i Allahut! Më tregoni çfarë kanë krijuar të tjerët pos Tij!

ShareKy është krijim i Allahut! Më tregoni çfarë kanë krijuar të tjerët pos Tij! Kur’an, Lukman 11 ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Histori: Çfarë ka ndodhur më 22 mars? – Shqipëria londineze

Share22 Mars 1913 – Shqipëria londineze; Konferenca e Ambasadorëve të 6 Fuqive të Mëdha mbledhur në Londër përcakton arbitrarisht kufijtë veriorë dhe veri-lindorë të shtetit shqiptar; e gjithë treva fushore e Kosovës i shkëputet...

Vajza qante pa pushim, por kur e dërguan te mjeku, zbuluan diçka tmerruese

ShareAjo është 1 vit e gjysmë, e shëndetshme në pamje të parë, por nuk pushon së qari, shkruan express, përcjell Freskirinore. Katër, pesë, deri në gjashtë orë në ditë, mamaja përpiqet të qetësojë vajzën e saj. Por asgjë...