3:16 pm - Friday January 20, 3369

Archive: Kuriozitete Subscribe to Kuriozitete

E mahnitshme: KUFIJTË NGA E GJITHË BOTA ( EKSKLUZIVISHT FOTO)

ShareE mahnitshme: KUFIJTË NGA E GJITHË BOTA ( EKSKLUZIVISHT FOTO) E mahnitshme: KUFIJTË NGA E GJITHË BOTA ( EKSKLUZIVISHT FOTO) E mahnitshme: KUFIJTË NGA E GJITHË BOTA ( EKSKLUZIVISHT FOTO) #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1...

Foto lajm: Ishin tre vëllezër nga Tetova

ShareFoto lajm: Ishin tre vëllezër nga Tetova Dy vazhduan jetën në Zvicër, kurse i treti vazhdon të jetoj në Tetovë ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

138 mote që kur se Sami Frashëri, Pashko Vasa nxorën në shtyp në Stamboll atë Alfabetare shqipe (FOTO EKSKZ.)

ShareAMARCORD Këto ditë mbushen 138 mote që kur se Sami Frashëri, Pashko Vasa e të tjerë rilindas të mëdhenj, nxorën në shtyp në Stamboll atë Alfabetare shqipe që do të nxisë çeljen e shkollave amëtare dhe unifikimin e alfabetit...

GJAKOVA PO KTHEHET ‘KA KIBLA’         RRUGA ‘TAHIR EFENDIJA”         TAHIR EFENDI GJAKOVA       (1770-1850)

Share  Në letërsinë shqiptare të bejtexhijnve, Tahir Efendi Gjakova njihet me tre mbiemra: Njihet si Tahir Efendi Gjakova, sepse në Gjakovë jetoi, shërbeu, veproi dhe aty jetën e dynjas e përfundoi. GJAKOVA PO KTHEHET ‘KA...

Policit pinin çaj, ajo çka u bëri hoxha do ju lë pa fjalë (Foto)

ShareKështu duhet çdo hoxhë të veproj, ndryshe vjedhjet nuk do na ndodhin brenda ditës. Një hoxhë në Komunën e Skënderajt u ka vënë një gjobë si shenj e pakujdesisë së zyrtarëve policorë. Ngjarja ka ndodhur në momentet kur...

Bëhet baba në moshën 92-vjeçare – (FOTO)

ShareGruaja e një palestinezi 92-vjeçar ka sjellur në jetë një vajzë. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Khalil, në Bregun Perëndimor. Mahmoud-al Adam e ka quajtur vajzën Tamara dhe është shprehur se është shumë i lumtur me dhuratën...

Senzacionale: Doktori me stetoskop e gjen sa para ka pacienti në kuletë

ShareNjë senzacion i vërtetë ka ndodhur në vendin tonë, ku një mjek ja ka kontrolluar kuletën një pacienti dhe ia ka treguar fiks sa para ka në të, pacienti ka ngelur i habitur, nga burimet e sigurta të Boomerang-ut thuhet se pacienti...

l moshuari u rrëzua në tokë dhe personi i pare qe nderhyri per t’a ndihmuar, ishte vete Princi (VIDEO-FOTO)

ShareGjate nje pritje zyrtare ne Britanine e Madhe, nje i moshuar u rrezua ne toke dhe personi i pare qe nderhyri per t’a ndihmuar, ishte vete Princi William!   Thjeshtesia eshte virtyti me i larte qe mund te kete nje njeri! ShareShpërndaje:TweetPrintEmail