3:16 pm - Thursday January 20, 3335

Archive: Kuriozitete Subscribe to Kuriozitete

Njihuni me burgjet më të këqija në botë (Video)

ShareFreskiRinore ua sjell videon në të cilën do të mësoni detaje mbi burgjet më të këqija në botë. Se çfarë është gjetur, çfarë ka ndodhur, pse e kanë marrë emërtimin të tillë, duke u veçuar nga të gjitha burgjet tjera...

Mësim për botën. Mësim për brezat që vijnë pas (FOTO)

ShareNë këtë acar Janari, kështu në #Istanbul i trajtojnë kafshët! Mësim për botën. Mësim për brezat që vijnë pas. #SHPERNDAJE në Turqi edhe qent kanë rrit vleren e lere njerzit… ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Ndodh në Durrës më e bukura, nisin reshjet e para të borës pas 7 vitesh

ShareSapo kanë nisur rreshjet e para të borës në qytetin bregdetar të Durrësit. Temperaturat e ulëta si rrallë ndonjëherë kanë bërë që durrsakët ti gëzohen reshjeve të borës pas 7 vitesh. Ndonëse në Veri e Jug reshjet kanë...

A e dini përse ulen lopët kur bie shi?

ShareA e keni vënë re që lopët ulen në tokë kur bie shi? Kjo ndodh për një arsye që nuk ka të bëjë  vetëm me shiun në vetvete. Sipas një studimi shkencor të publikuar në vitin 2013 nga Universiteti i Arizonës dhe Missorui...

Me këtë kalë mban dru i gjithë fshati i malësisë së Pollogut.

ShareKy është kali i Qamilit, Xhelalit dhe Bajramoit. Me këtë kalë mban dru i gjithë fshati i malësisë së Pollogut. Shpeshherë ndodh që ky kalë të iu ndihmon edhe në punët e bukqësisë edhe pse janë të paktë. Pollogu furnizohet...

Sot luhet ndeshje interesante në një nga fshatrat e rrethinës së Korçës (FOTO)

ShareSot luhet ndeshje interesante në një nga fshatrat e rrethinës së Korçës. Stadiumi ka më shumë lojtarë se sa duhet.! Foto interesante dhitë kanë hy në stadium miq, Delja e bardhë shënon autogol…. ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Kinë/ Pas 25 vjetësh kuptoi se thyente arrat me granatë dore

ShareBurri nga Honkang, në provincën Shaanxi të Kinës kishte 25 vite që hapte arrat me anë të një granate dore, sigurisht në një mënyrë të pavetëdishjme. Ai u bë i vetëdijshëm për mjetin e rrezikshëm që ai zotëronte vetëm...

Vendi që ofron 18 mijë dollarë nëse bëheni shtetas të tij (FOTO )

ShareDONi të shpërnguleni diku ku të ardhurat nuk janë problem? Alaska e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u paguan 18 000 dollarë në vit njerëzve që duan të vendosen atje përgjithmonë. Sigurisht për t’u bërë banor i Alaskës...