3:16 pm - Monday January 20, 3417

Archive: Kuriozitete Subscribe to Kuriozitete

Mushka / Delja – Gjera interesante!

ShareMushka eshte kryqezim i gomarit mashkull (E.aSINUS) dhe pela. Mushkat jane me te sigurta ne kembe dhe me intelegjente se kuajt. Por nuk mund te shumohen, sepse jane shterp. -Ndonjeher varesisht nga puna qe e kane kryer jane dalluar edhe...

Mbi 300 kuriozitete te shkurtra per Islamin

Share• Gjatë kohës së hajdit dhe nifasit gruas i ndalohet: namazi, prekja e Kur’anit, qëndrimi në xhami dhe marrëdhëniet intime me bashkëshortin, • Melekët ndërrohen në kohën e namazit të sabahut dhe të ikindisë, • Pejgamberi...

“Kodra, shpella e mjaltit” – Zekerija Rushani

Share “Kodra, shpella e mjaltit” Zbulohet nje “lum” apo shpelle e mbushur me mjalte te paster qe gjendet ne nje koder ne Jemen. Kete shpelle te mbushur perplote me mjalte, e zbuluan banoret e qytetit te Hadramawtit. Kete mrekulli e ka...

I bën zilja e telefonit në transmetim të drejtpërdrejt, shiko çfarë bën!

ShareNjë burrë i cili ishte i ftuar në një intervistë në Televizion, e që ishte në transmetim të drejtpërdrejt u gjendë përballë një situate që e vuri atë në siklet.Gjatë kohës që ishte duke folur dikush e mori në telefon,...

Kthen 125 mijë dollarët e gjetur, edhe pse ishte në varfëri të skajshme – VIDEO

ShareNuk është ndonjë gjë e rrallë që në medie hasim në lajme për njerëzit e ndershëm të cilët kanë gjetur para dhe ua kanë kthyer ato pronarëve legjitim, mirëpo, tregimi i Joe Cornell-it, është paksa më ndryshe se sa që...

“Selfie” po çmend edhe kafshët!

ShareNjë turist humbi telefonin në “Gran Bretagna-n” veriore dhe pasi e gjeti ka parë që në telefonin e tij kishte shkrepur “selfie” një elefant. Kjo foto është quajtur “elfie”. Një projekt i quajtur “National Geografic”...

Ja çfarë ndodhë kur Coca Cola përzihet me qumësht?

ShareNe kemi dëgjuar shumë për atë se : Coca Cola është e keqe për shëndetin tuaj. Sheqeri dhe aciditeti i lartë është dëshmuar tëbëj kërdi në trupin e njeriut, por nëse ju jeni një adhurues imadh i kësaj pije, edhe shkencëtari...

Një ndër shtëpitë më të pazakonshme në botë!

ShareNjë ndër shtëpitë më të pazakonshme në botë! Në një fshat të vogël në kantonin Graubunden (Zvicër), ndodhet një nga shtëpitë me një arkitekturë shumë të veçantë. Shtëpia ka një sipërfaqe prej 160 m2 dhe ndërtimi...