2:58 am - Saturday June 24, 2017

Archive: Postime t'reja Subscribe to Postime t'reja

Një vajzë u martua tek një familje e varfër në kulm – Tregim i bukur

ShareNga frika se mos u iken nusja, vjehrri i mblidhte djemte e tij cdo nate dhe i pyeste:”He mor bijte e mi, a u kane lujt fjale borxhlinjte kur do na i kthejne ato borxhe?!” Secili prej djemve fliste per nje borxhli imagjinar,...

Shpërndahet Hallvë për gjithë banorët e fshatit Toplicë | FOTO

Share“Për hir të këtyre ditëve të fundit të muajt të shenjt të Ramazanit, tre antarë të SHHToplica në Zvicër vendosën që sot (dita e premte 23.06.2017) të shpërndajnë Hallvë për gjithë banorët e fshatit, shkruan ShHToplica,...

Lexojeni mesazhin që u emocionua edhe vet hoxha Elvis Naçi | FOTO

Share Nje mesazh qe me erdhi ne facebook i cili me lumturoi dhe emocionoi! Allahu i shperblefte vellezerit tane. Amin, shkruan Elvis Naçi, përcjell freskirinore. ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Ensar Iseini fitues i Kuizit të Diturisë LEXO, organizuar nga Xhamia Vjetër Dobërdoll | FOTO

ShareMbyllet edhe Nata finale e Kuizit të Diturisë LEXO, Fituesi i kësaj nate u shpall Ensar Iseini nga f.Dobërdoll. Kuizi zhvillohet për të pestën herë rradhazi, nën menaxhimin e stafit organizativ të udhëhequr nga Xhamia e Vjetër,...

ISLAMI I NJË OFICERI AMERIKAN 

ShareNjë dijetar i njohur si Dr. Muhamed Hasani thotë: U takova me një oficer amerikan që e udhëhiqte një shoqatë dhe e realizuam një dialog.   “Si e pranove Islamin?”, e pyeta duke u çuditur, se më herët, madje, kishte qenë...

Kërkohet ndihmë për trajtimin e sëmundjes Susak – rasti i parë në Kosovë (VIDEO)

Share24 vjeçarja nga Podujeva, Fitore Ibishi, me të cilën tani komunikohet vetëm duke i shkruar në letër, ka filluar nga tetori i vitit të kaluar të ketë simptoma të një sëmundje shumë të rrallë edhe në botë. Në klinikën e...

Kujt duhet dhënë sadaka-fitri e kujt jo,(Lexo dhe shpërndaje).

ShareHADITHI I DITËS:Ebu Hurajra radiallahu anhu tregon se, i Dërguari i Allahut salallahu alejhi ve selem ka thënë:“Një njeri i cili me iman dhe me shpresë në shpërblimin e Allahut e kalon Natën e Kadrit në adhurim, atij i falen...

Sadekatul Fitër…

ShareMe Sadakatul Fitër, nënkuptojmë: Dhënien e një pjese të pasurisë në mënyrë të obliguar për shkak të përfundimit të agjërimit. Transmeton Abdull-llah ibni Omeri r.a. ku thotë: Pejgamberi a.s. e ka bërë obligim dhënien...