10:05 pm - Monday December 11, 2017

Archive: Postime t'reja Subscribe to Postime t'reja

Komentuesi i shkruan Elvis Naçit: Me pas motër ta kisha dhënë për grua, ja si i përgjigjet hoxha

Share Komentuesi i shkruan Elvis Naçit: Me pas motër ta kisha dhënë për grua, ja si i përgjigjet hoxha   E kur është tema tek gruaja, një komentues i ka shkruar Naçit se po të kishte motër do ia kishte dhënë për grua atij,...

Nje vajze 11 vjecare pyeti babain e saj: Cfare do me blesh per 15 vjetorin tim te lindjes?

Share ​…Nje vajze 11 vjecare pyeti babain e saj: Cfare do me blesh per 15 vjetorin tim te lindjes? Babai u pergjigj: Ka shume kohe deri atehere bija ime… Kur vajza mbushi 14 vite, vajza filloi te shfaqte probleme me shendetin dhe...

E ka babanë sëmurë, vogëlushi 13 vjeçar kujdeset për për familjen (VIDEO)

ShareNë vend që të nisë e të bëjë detyrat e shtëpisë që ia ka dhëne mësuesi në shkollë, Hekurani 13 vjeçar, së pari duhet mbledh drunj për ngrohjen e shtëpisë. Ai këtë e bën çdo ditë pasi vjen nga shkolla. “Tash vjen...

Balans MK dyshon në kualitetin e insulinave, rrezikohet jeta e qytetarëve?!

ShareNga Balans MK kërkojnë përgjigje për këto çështje, të cilat, siç thonë, rrezikojnë shëndetin dhe jetën e mbi 40.000 qytetarëve të mvarur nga insulinat në Republikën e Maqedonisë mes të cilëve 450 janë fëmijë. Nëse...

Tre myslimanë në Suedi shpallën heronj: Kapën hajnin, suedezja i falënderon në Facebook (Foto)

ShareTre myslimanë në Suedi janë për të parandaluar një hajdut i cili u përpoq për të vjedhur kuletën një gruaje, arsyeja për të cilën ata janë bërë heronj të vërtetë në këtë vend skandinav. Madje, siç shkruajnë mediat...

Shtatë arsye për faljen e namazit me xhemat në xhami

ShareSikur namazi, ashtu edhe xhemati, është një nga detyrimet e secilit musliman. Ja ku janë disa arsye se pse duhet vazhdimisht që të theksohet rëndësia e faljes së namazit me xhemat, e sidomos në xhami: Falja e namazit me xhemat...

Tregimi për sakrificën e një nëne për djalin e saj të sëmurë

ShareDjali i saj kishte nevojë për një shkollë të veçantë, kështu që ajo themeloi një për të rinjtë sikurse djali i saj. “Eshref, a dëshiron të më thuash diçka?”, e pyeti djalin e saj Faraliza Zejnal. Ai lëshoi një buzëqeshje...

Erdogani viziton Serbinë me masa të larta sigurie

ShareVizitën e kryetarit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan në Serbi e përcjellin masa të jashtëzakonshme sigurie shkruan sot shtypi beogradas. Erdogani shkon sonte për një vizitë dy ditore në Serbi. Atje ai do të ruhet nga së paku...