10:06 pm - Monday December 11, 2017

Archive: Postime t'reja Subscribe to Postime t'reja

Një vajza dyvjeçare mbeti 13 orë e ngujuar në zgavrën e shkëmbit

ShareTë mërkurën një vajzë 2 vjeçe, gjatë shëtitjes me prindërit e saj në Riederalp të Kantonit Valis ka rënë brenda një zgavre prej 20 centimetrash të një shkëmbi, në një thellësi prej 6 metrash, shkruan 20minuten.ch. Më...

Bibliotekë mobile për fëmijët në Siri

ShareNjë bibliotekë mobile u ndërtua në rajonin e Idlibit, në veri të Sirisë, për të ofruar libra për fëmijët e prekur nga lufta, raporton Andolu Agency (AA). Në bibliotekën e ndërtuar nga vullnetarët sirianë ka libra të historisë,...

Masakra e radhës e Asadit, 124 civilë të vrarë

ShareVrasjet, dhunimet dhe masakrat e regjimit të Bashar AL Asadit nuk kanë të ndalur në Siri. Vetëm sot brenda pak orëve mbi 124 civilë te Derzur-it dhe Raka-s u masakruan nga Aviacioni i Basharit dhe ai rus. Këtë ngjarje më të rënd...

Në cilin vend të Evropës janë cigaret më të shtrenjta?

ShareÇmimi i pakos së cigareve në Evropë ndryshon shumë, dhe arsyeja kryesore për këtë janë normat e ndryshme të akcizave që qeveritë kanë për produktet e duhanit. Për shembull, sipas një studimi të Shoqatës së Prodhuesve...

​Ky është Faiku, i cili thotë se ka 33 vjet që nuk ka fjet! /VIDEO

ShareKy është Faiku, i cili thotë se ka 33 vjet që nuk ka fjet! Thotë se pas një operacioni në Spitalin e Ohrit, para 33 vitesh, nuk ka mundur më të mbyll sytë për gjumë! Video: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1449506038499958&substory_index=2&id=100002478457113  ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Përdorimi i duhanit është tani shkaku i parë i vdekjeve në botë.

SharePërdorimi i duhanit është tani shkaku i parë i vdekjeve në botë. Drejtori i Qendrës amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve thotë se jo të gjitha vendet e botës po marrin masat e nevojshme për ndalimin e duhanit. Dr. Tomas Friden...

Plas debati mes Elvis Naçit dhe Mustafa Nanos,Naçi:..ke harruar, se flet shumë!/VIDEO/

SharePlas debati mes Elvis Naçit dhe Mustafa Nanos, Fevziu: Se mos ziheni si në Kosovë …(Video) Në emisionin “Opinion” ka plasur një debat mes analistit Mustafa Nano dhe Imamit Elvis Naçi. Teksa Nano po shprehej kundra deklaratave...

Alija: Namazi në dhjetë pika, ja si ta kryeni atë më mirë

ShareNamazi është njëri nga adhurimet më të mira të ditës dhe të fesë, në përgjithësi. Mirëpo, edhe pse është i lehtë për t’u kryer, shohim që, përsëri, te besimtarët ka dilema dhe gabime gjatë faljes. Për ta pasur një...