2:13 pm - Wednesday January 17, 2018

Archive: Opinion Subscribe to Opinion

Më fal gruaja ime…

ShareShkruan: Urim Salihu Gruaja ime do ti nënshtrohet pas ca ditëve një operacioni.Kam vendosur këto ditë qoftë edhe duke hyrë në borxhe, ta dërgoj në vende ku ajo të thotë.Ne cdoherë i bëjmë mrekullitë kur trokasin ditët e...

Dikur, kur pena ende kishte bojë…

ShareKur deti egërsohet dhe hedh dallgët thellë në rërën makute që thith ujin e poshtëm për pak çaste, e ai i sipërmi i dallgës i frikësuar merr udhën prapë për në gjirin e pafund që sa e sa herë e përcjell me buzëqeshje...

700 €, 500€ – për çfarë gjithë këto harxhime o shqiptarë, që e quani veten MUSLIMANË?!

Share700 euro, 500 euro; me irritoi nje video me keto shifra dhe s’e degjova dot deri ne fund! Per cfare gjithe keto harxhime o shqiptarë qe e quani veten MUSLIMANË?! Per te hidheruar Allahun?! Per t’u zgjedhur matura me luksoze?! Per...

Ja çfarë mendon Donald Trump për kryebashkiakun e ri të Londrës!

ShareKandidati për president, Donald Trump, njihet për qëndrimin e tij ndaj emigrantëve. Në dhjetor të vitit të kaluar, pas sulmeve në San Bernardino, Trump pati deklaruar se nëse do të zgjidhej president, do të ndalonte hyrjen e...

Pse ka filluar të urrehet këndimi i Mevludit?

ShareMehas Alija Një prej shkaqeve që ka ndikuar të urrehet këndimi i Mevludit është edhe aspekti i tij revolucionar. Karakteri social i misionit të Mevludit ka bërë që shumë qarqe ideologjike, politike e shoqërore të jenë të...

GJETJA E XHENNETIT . . .

ShareJasmin Mogahed Një pjesë të mirë të jetës sime e kalova duke kërkuar harmoninë në mes vështirësive dhe lehtësimit. Nga njëra anë gjithmonë na thuhet se nuk është lehtë të mbetesh në rrugën e drejtë dhe se kërkon angazhim...

Zimeri: Hoxhollarët të jenë më të guximshëm përballë ekstremizmit

ShareIntervistë e portalit FOLTASH, me profesorin dhe hoxhën e mirënjohur në Maqedoni dhe më gjerë, imamin dhe njohësin e shkencave Islame; Jusuf Zimeri. Foltash : Si e vlersoni çështjen Islame në hapësirat Shqiptare të besimit Islam,...

Si të mbrohemi nga ca sëmundje që sulmojnë inteligjencën njerzore?!

Share1. Zilia ( hased ) Zilia paraqet dëshirën e ndonjërit që shpreson dhe tenton që t’i mirret ose t’i zvogëlohet pasuria dhe lumturia e dikujt. Nëse ndonjëri thjesht ka aspirata të fitojë të njejtën pasuri që ka dikush...