2:07 pm - Wednesday January 17, 2018

Archive: Freski Subscribe to Freski

Ligjërata javore në Xhaminë e f.Toplicë me hoxhë Muamer ef. Rexhepi (FOTO)

ShareFalenderimi i takon Allahut, të Gjithmëshirshmit Mëshirëplotit, paqja dhe bekimi qoftë mbi të Dërguarin si mëshirë për mbarë botët, familjen e tij dhe të gjithë shokët e tij, mbi ndjekësit e tyre dhe këdo që i ndoqi ata...

Ndërron jetë hafëzja më e vjetër në Maqedoni

ShareDje, në moshën 88 vjeçare ka ndërruar jetë hafëzja më e vjetër në Maqedoni, Merjem Ebibi nga qyteti i Shkupit, e njohur ndryshe si “Merjem Ablla” Namazi i xhenazes (ceremonia mortore) do të falet sot në kohën e drekës në...

Mëshironi njerëzit në Tokë do t’ju Mëshiroje Zoti që është në Qiell!(FOTO)

ShareMenca ku mbi 50 fëmijë ushqehen, bëjnë mësimet dhe transportohen për në shtëpitë e tyre të largëta, Profeti Muhamed thotë:” Mëshironi njerëzit në Tokë do t’ju Mëshiroje Zoti që është në Qiell!- shkruan Elvis...

Punësimi sezonal, “shpëtim” për të rinjtë

SharePapunësia mbetet preokupim kryesor i të rinjve në Kosovë. Rreth 60 për qind e kësaj kategorie, Sipas statistikave zyrtare, llogaritet se janë të papunë. Për këtë, në rubrikën e përjavshme “VOX” të Radios Evropa e Lirë,...

Donatori anonim ia bën befasi banesën e re familjes Mehmedi (Video)

ShareFamilja 4 anëtarësh e Shyqyri Mehmedit nga Ferizaj, tani e tutje do të jetojë në banesën e re dhe mjaft komfore, të cilën ua bëri befasi një qytetar që dëshiron të ngelë anonim. Halil Kastrati, drejtor i shoqatës bamirëse...

10 apo 45 vjeç? Fotoja e policit që po habit rrjetet sociale

ShareFotoja e tij është përhapur nëpër rrjetet sociale me mbishkrimin se kush mund të ia qëlloj se sa vjet ka ai. Foto e një oficeri të policisë është duke habitur të gjithë rrjetet sociale. Edhe pse është e qartë se ai duhet...

JA PSE DUHET TË REKLAMONI BIZNESIN NË PORTALIN FRESKIRINORE!

SharePortali freskirinore.com 8 vite ka mbijetuar dhe in shaa Allah do mundohena të angazhojmë më shumë anëtar që ky portal të jep freski çdo ditë për Rininë dhe shoqërinë në përgjithësi. Mijëra vizitorë çdo ditë shfletojnë...

Babai dogji me ujë të nxehtë vajzën, gjyshja rrëfen skenën e tmerrshme

ShareDhuna në familje ka mbizotëruar për vite me radhë në familjen Xhura në Durrës, e cila jeton mes varfërisë në Porto Romano. Episodi i radhës është shënuar mbrëmjen e të mërkurës, kur vajza 14-vjeçare ka ndërhyrë për...