3:16 pm - Friday January 20, 2665

Archive: Artikuj Subscribe to Artikuj

Foto lajm: Ishin tre vëllezër nga Tetova

ShareFoto lajm: Ishin tre vëllezër nga Tetova Dy vazhduan jetën në Zvicër, kurse i treti vazhdon të jetoj në Tetovë ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Pacienti kthehet në shtëpi pa matur tensionin, doktori ishte i lodhur (FOTO EKSKLZ.)

ShareJa çka ka shkruar qytetarja G.S për redaksisë tonë… Ajo na ka thënë se kjo ngjarje ka ndodhur me 26 shkurt 2017 reth orës 20:00, për më shumë lexojeni tekstin origjinal – thuhet në redaksinë e tv kamenica. ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

138 mote që kur se Sami Frashëri, Pashko Vasa nxorën në shtyp në Stamboll atë Alfabetare shqipe (FOTO EKSKZ.)

ShareAMARCORD Këto ditë mbushen 138 mote që kur se Sami Frashëri, Pashko Vasa e të tjerë rilindas të mëdhenj, nxorën në shtyp në Stamboll atë Alfabetare shqipe që do të nxisë çeljen e shkollave amëtare dhe unifikimin e alfabetit...

GJAKOVA PO KTHEHET ‘KA KIBLA’         RRUGA ‘TAHIR EFENDIJA”         TAHIR EFENDI GJAKOVA       (1770-1850)

Share  Në letërsinë shqiptare të bejtexhijnve, Tahir Efendi Gjakova njihet me tre mbiemra: Njihet si Tahir Efendi Gjakova, sepse në Gjakovë jetoi, shërbeu, veproi dhe aty jetën e dynjas e përfundoi. GJAKOVA PO KTHEHET ‘KA...

DISPOZITA E PËRSHËNDETJES ME DORË PAS NAMAZIT -HOXHË JUSUF ZIMERI

Share  Përshëndetja me dorë pas namazit, duke e uruar tjetrin për pranim të namazit, është çështje e ligjësuar sipas islamit dhe rritë dashurinë mes myslimanëve. I Dërguari i Allahut s.a.v.s. ka thënë: “nuk ka moment mes...

Policit pinin çaj, ajo çka u bëri hoxha do ju lë pa fjalë (Foto)

ShareKështu duhet çdo hoxhë të veproj, ndryshe vjedhjet nuk do na ndodhin brenda ditës. Një hoxhë në Komunën e Skënderajt u ka vënë një gjobë si shenj e pakujdesisë së zyrtarëve policorë. Ngjarja ka ndodhur në momentet kur...

Dëshmia e Hoxhës për Hoxhën! (Ekskluzive FreskiRinore)

Share  Si sonte, katër vite më parë, një prej njerëzve të afërm të shoqërisë sime të vjetër, më lajmëroi se në Sharika të Emirateve, sapo kishte ndërruar jetë Hoxha.   Dhembje të madhe i shkaktoi zemrës ky lajm!...

Disa nga shkaqet për kancerin e stomakut

ShareNë kuadër të ditës ndërkombëtare  të kancerit dhe leukemisë  dr .Jusuf Vejseli në një prononcim për Radio Vatin deklaroi se “Aktiviteti mesatar fizikë” është  mbrojtësi më i mirë kundër përhapjes së sëmundjeve...