10:42 pm - Monday August 21, 2017

Archive: Maqedoni / Rajon / Bota Subscribe to Maqedoni / Rajon / Bota

Ne Shqiperi 638 xhami me 1.119 kisha

ShareEntela Resuli Deri më sot nuk ka pasur një bilanc zyrtar sesa është numri i objekteve të kultit në Shqipëri. Por së fundmi janë komunitetet fetare ato që komunikojnë numrin e ndërtesave të tyre. Në Shqipëri ndodhen 638 xhami...

Një i krishterë vret vajzën e vet me gurë ngase pranoi Islamin

ShareNjë grup jordanezësh të enjten kanë tentuar të depërtojnë në kishën lokale në provincën Ajlon, duke protestuar kundër vrasjes së vajzës nga ana e babait të saj, ngase vajza kishte përqafuar Islamin, sipas asaj që citon...

Uji i tharrët në Negotinë të Pollogut me shumë veti shëruese (VIDEO)

ShareTe uji i tharrët në Negotinë të Pollogut, janë zbuluar shumë veti shëruese, sidomos për ato sëmundje me të cilën vuan më së shumti popullata jonë. Se për cilët sëmundje sqaron qartë Mr.Arben Seferi. Për të ardhur në...

Sulmohet një shkollë e vajzave në Pakistan

Share Policia pakistaneze tha se një shpërthim ka ndodhur pranë një shkolle të vajzave pranë qytetit Peshauar, duke plagosur dy zyrtarë të policisë. “Nxënëset nuk janë lënduar”, tha shefi i policisë së Peshauarit, Mohammad...

Abdylfetah Alimi, më shumë se një hero i rëndomtë! Njeriun e bën të madh vepra, jo fjalët.

ShareAbdylfetah Alimi, më shumë se një hero i rëndomtë! Njeriun e bën të madh vepra, jo fjalët. Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela është në gjendje të qëndrueshme dhe shumë shpejtë do t’i kthehet jetës normale, deklaron zyrtari...

Kumanovë: 42 familjet në projektin “Bukë e shpresë” morën shpërndarjen e dytë të produkteve

ShareQendra e Solidaritetit dhe Avancimit në Kumanovë, në kuadër të projektit “Bukë dhe shpresë” bëri shpërndarjen e Dytë për vitin 2017. Qëllimi i projektit është sigurimi i artikujve elementarë ushqimorë e higjeniko-sanitarë...

Hfz.Evzal Sinani merr pjesë në Konferencën e Studentëve të Huaj, pranë Universitetit Jordanian

ShareSot pata kënaqësinë të paraqitem para ndjekësve të Konferencës së Studentëve të Huaj, organizuar nga Këshilli i Studentëve të Huaj pranë Universitetit Jordanian, për të diskutuar rreth të rinjve, ekstremizmit dhe terrorit,...

“IOM”: Emigrantët afrikanë shiten në Libi si skllevër

ShareAfrikanët që përpiqen të shkojnë në Europë shiten në tregje skllevërish në Libi. Alarmi jepet nga Organizata Ndërkombëtare për Migrimin (IOM), sipas së cilës viktimat, pasi kapen nga trafikanët e njerëzve apo milicitë...