10:42 pm - Monday August 21, 2017

Archive: Internet / Sport / Teknologji Subscribe to Internet / Sport / Teknologji

Një milion qytetarë të Maqedonisë përdorin Facebook

ShareNë Maqedoni janë regjistruar 1.440.000 përdorues të internetit ose 68.5% e popullsisë, kurse një milion prej tyre janë të regjistruar në rrjetin social Facebook, përcjell Telegrafi Maqedoni. Këto të dhëna publikohen nga faqja...

Themeluesi i Facebookit takohet me Muslimanët dhe flet rreth Islamofobisë

ShareThemeluesi i Facebook-ut Mark Zuckerberg ka shkruar rreth takimi që ka pasur me disa studentë Musliman nga Dearbon, të Michiganit. Ky është postimi i tij: “Kisha një bisedë interesante me një grup të studentëve Musliman në...

Ateistët në rrezik zhdukjeje

ShareSipas një studimi të ri ateizmi është në rrezik të zhdukjes, sepse njerëzit fetarë kanë shkallë më të lartë riprodhimi. Për shkak të mosbesimit të tyre në kontraceptim, besimtarët janë duke bërë më shumë fëmijë...

Përdoruesit e Viberit duhet t’i dinë këto fakte

ShareEkspertët e sigurisë kibernetike thonë se së fundmi ata kanë gjetur disa të meta të mëdha të sigurisë dhe mënyrën se si “Viber” i pranon fotografitë, doodles (postimet e shkruara me dorë), videot, apo edhe të dhënat...

Futbollistët kosovarë në xhami, në pritje të namazit të xhumasë

ShareKosova do të luajë kundër Islandës në stadiumin “Loro Boriqi” të Shkodrës, në kuadër të kualifikimeve për botërorin “Rusia 2018”. Ky i fundit fotografinë e ka publikuar në llogarinë personale në Facebook duke mos...

JA PSE DUHET TË REKLAMONI BIZNESIN NË PORTALIN FRESKIRINORE!

SharePortali freskirinore.com 8 vite ka mbijetuar dhe in shaa Allah do mundohena të angazhojmë më shumë anëtar që ky portal të jep freski çdo ditë për Rininë dhe shoqërinë në përgjithësi. Mijëra vizitorë çdo ditë shfletojnë...

‘Një mjek në Kosovë na tha se nuk mund të ecë’: Fëmija pesëvjeçar hedh hapin e parë në Turqi (Foto)

ShareOzer Taç, fëmija pesëvjeçar i cili së bashku me familjen kishin shkuar nga Kosova për t’u mjekuar në Bursa të Turqisë, ka hedhur hapin e parë pa mbështetje, duke sjellë kështu buzëqeshjen tek familja e tij. Siç shkruan...

Këtë që do e shihni në FOTO do ju lë pa mend (EKSKLUZIVE)

ShareStuttgart City Library / Libraria e Qytetit në Shtutgart të #Gjermanisë ( Ndryshe e quajtur Biblioteka e Bardhë ). Shihni se çfarë investojnë popujt e ditur dhe të zhvilluar – shkruan S.S,transmeton ekskluzivisht freskirinore. ...