10:07 pm - Monday December 11, 2017

Archive: Video Subscribe to Video

Për këtë haxhi të ri, fuqia nuk është te muskujt, por te zemra (VIDEO)

ShareShumë kush mund të gjejë një sërë arsyesh për të mos shkuar në Haxh, por ka edhe të tillë që, edhe përkrah pengesave dhe sprovave jetësore, e shohin çështjen e kryerjes së Haxhit si një projekt madhor të jetës, duke...

Ndërron jetë hfz. Faruddin Ibraimi nga fsh. Vrapçisht

ShareNdërron jetë njëri nga hafizët më të vjetër të rrethit të Gostivarit hfz. Faruddin Ibraimi nga fsh. Vrapçisht Varrimi do të bëhet nesër me namazin e drekës, njofton tv Globi,raporton freskirinore. Ka ndërruar jetë në moshën...

Emocionale: I riu Tunizian i jep veshkën nënës (VIDEO)

ShareNjë ngjarje shumë emocionale ka ndodhur në televizionin Arab. Një i ri Tunizian i quajtur Ali Born është shfaqur në televizion për ta bindur nënën e tij që ajo të pranojë të marrë veshkën e tij. Alia vendosi të bënte këtë...

Shqiptarët e Maqedonisë tani kanë një hero, ai quhet Abdylfetah Alimi (Video)

ShareI këtillë këtë herë ishte Abdylfetah Alimi i cili ka shpëtuar nga vdekja kryetarin e LR-PDSH-së, Ziadin Sela pas rrahjes së përgjakshme nga protestuesit e dhunshëm që u futën në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill. Abdylfetah...

Abdylfetah Alimi, më shumë se një hero i rëndomtë! Njeriun e bën të madh vepra, jo fjalët.

ShareAbdylfetah Alimi, më shumë se një hero i rëndomtë! Njeriun e bën të madh vepra, jo fjalët. Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela është në gjendje të qëndrueshme dhe shumë shpejtë do t’i kthehet jetës normale, deklaron zyrtari...

Vdes duke lexuar Kuran imami nga Indonezia (VIDEO)

ShareNë një video që është duke qarkulluar shihet një lexues i Kuranit, i cili gjatë këndimit të sures Mulk ka ndërruar jetë. Këtë e ka konfirmuar edhe Mufti Menk, një ligjërues i njohur në Zimbave. Kjo është video(min.2:38″): ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Nënë e bijë në rrugë, shpresojnë që dikush t’ua zgjasë dorën(VIDEO)

ShareFikrete Bajrami dhe e bija e saj nuk kanë ku të jetojnë Para 10 viteve, Fikrete Bajrami erdhi në Shkup për të filluar një jetë të re. Me vajzën 5 vjeçare u ulë në këtë vend dhe priti dikush t’ia zgjasë dorën. Ajo thotë...

Edhe nëse njerëzit nuk të janë mirënjohës, vazhdo të bësh mirë..

ShareVideo e re prekese.. Elvis Naci Bej mire njereve, ke per te pare mire ne te dy boterat.. Edhe nese njerezit nuk te jane mirenjohes, vazhdo te besh mire.. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155278018226294&id=193636261293 ShareShpërndaje:TweetPrintEmail