3:16 pm - Sunday January 20, 2599

Archive: Kosovë Subscribe to Kosovë

Ambasada Gjermane: Kosovarët s’kanë gjasa për azil

ShareZyrtarë të Ambasadës Gjermane në Prishtinë kanë deklaruar për gazetën “Zëri” se nuk kanë vërejtur rritje të kërkesave për azil në Gjermani nga shtetasit e Kosovës. Sipas tyre, këta të fundit nuk kanë gjasa për azil,...

Mërgimtari sjell katër autoambulanca për Spitalin e Skënderajt / FOTO /

ShareNjë mërgimtar që punon e vepron në Suedi, përveç që ndihmon familjen e tij, po kujdeset edhe për bashkëqytetarët. Ai, ka sjell nga vendi i largët disa autoambulanca për Qendrën Spitalore në Skenderaj, njofton Klan Kosova. Blerim...

Përçarja e shqiptarëve faktorizon serbët

ShareNuk e njohin shtetin e Kosovës dhe urdhra marrin nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, por formimi i institucioneve të Kosovës ka mbetur në ‘dorë’ të tyre. Profesori i Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Afrim Hotit, thotë...

Një i vdekur dhe tre të lënduar në aksident trafiku në Sibovc

ShareNjë aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Sibofc të Podujevës. Pas goditjes së dy veturave, një person ka humbur jetën deri sa kanë mbetur të lënduar rëndë tre të tjerë. Antigona Çitaku, zyrtare...

Lot dhe emocione, ilahija për mulla Jakupin min.53 (Video)

ShareKëtë javë mysafir ishte djaloshi që la pa fjalë me zërin e tij, Erjad Karpuzi. Moderatori i emisionit i kishte premtuar Erjadit për realizimin e disa këngëve, dhe ai e mbajti fjalën. Gjatë perfomimit të djaloshit, pati lot...

Çka po ndodh në Prizren, bllokohen 100 familje!

ShareRreth 100 familje nga Prizreni janë bllokuar kur rruga nga kalonin ata është blerë nga një person i panjohur për ta . Përfaqësuesi i lagjes, Nazmi Morina, është ankuar se që pesë muaj ata nuk mund ta shfrytëzojnë këtë rrugë. “Problemi...

Jasharajt u ripërtërin….

ShareNëntëmbëdhjetë vjet pas luftës së lavdishme të 5, 6 dhe 7 marsit të vitit 1998, në të cilën për lirinë e vendit u flijuan 20 anëtarë të familjes së Shaban Jasharit, familja më me nam në historinë e popullit shqiptar...

Eshte djale i hasretit, mbas gjashte vajzave…Blendi i vogel eshte me diagnozen Paralize Cerebrale dhe epilepsi😢

ShareKy eshte Blendi 13 vjeçar nga Gjilani   Eshte djale i hasretit, mbas gjashte vajzave   Blendi i vogel eshte me diagnozen Paralize Cerebrale dhe epilepsi😢   Familja e tij 10 anetareshe jeton me nje ndihme sociale...