2:06 pm - Wednesday January 17, 2018

Irinej: Dënimi i Mlladiqit, vepër e djallit

Patriarku serb, Irinej ka komentuar vendimin e Tribunalit të Hagës për dënimin me burg të përjetshëm të Ratko Mlladiqit.

Irinej ka thënë për mediat serbe se vendimi për dënim të Mlladiqit ishte “vepër e djallit” dhe se nuk është hera e parë që serbët shpallen të fajshëm për shumë krime, transmeton Indksonline.

“Edhe një serb u dënua në Hagë, ne e dinim që Ratko Mlladiq do të dënohej, por për fat të keq nuk mund të bënim asgjë”, ka thënë Irinej.

#SHPËRNDAJE POSTIMIN TA LEXOJNË EDHE TË TJERËT!

Filed in: Maqedoni / Rajon / Bota

No comments yet.

Leave a Reply