3:16 pm - Friday January 20, 3004

Archive: Page 3

Gjashtëvjeçari nga Nigeria bëhet hafiz i Kuranit për më pak se një vit

ShareNigeriani gjashtëvjeçar është bërë një nga të paktët që kanë memorizuar Kur’anin për më pak se një vit. “Unë dua të bëhem mjek dhe qëllimi im është që të kontribuojë në zhvillimin dhe përparimin e vendit tim...

Infermieri në Gjermani dyshohet për vrasjen e 106 pacientëve (Foto)

Share Një infermier gjerman, Niels Hogel dyshohet si shkaktari kryesor i vdekjes së 106 personave, njoftuan sot hetuesit, duke iu referuar këtij rasti të pazakontë. ‘’Akuza nga prokuroria ndaj Niels Hogel pritet me shumë mundësi...

Na informo lidhur me pesë kohët e namazit, që Allahu ia ka bërë farz ummetit tënd!”

Share Aliu r.a ka treguar se, në ndërkohë sa i dërguari po rrinte mes ensarëve e muhaxhirëve, i erdhi një grup hebrenjsh e i thanë: “O Muhammed, ne po të pyesim për disa fjalë(dituri) që Allahu ia ka pas dhënë Musait, e që nuk...

10 Shenjat ALARMANTE qe tregojne se duhet të pini ujë MENJEHERE!

ShareTë gjithë kemi dëgjuar se trupi i njeriut përbëhet kryesisht nga uji dhe se ne duhet të konsumojmë një shumë të caktuar për të mbijetuar. Shumë prej nesh na është thënë të pijmë rreth 6-8 gota uji në ditë. Konsumimi...

Moment prekës i fëmijës pasi kuptoi për dënimin e përjetshëm të babait (FOTO)

ShareNë rrjetet sociale është shpërndarë një fotografi e një fëmije i cili kuptoi për dënimin e babait të tij në Grupin Kumanova. Prindi i këtij vogëlushi u dënuam me burgim të përjetshëm. “Unë të prita të Lirë sot Babi,...

Edhe papagalli do të shkojë në umre së bashku me pronarin

SharePasha, një papagall gri afrikan, është gati të kryejë umren gjatë udhëtimit të tij të parë në Mekë, teksa qëndron i vendosur mbi supin e pronarit të tij nga Turqia qendrore. ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Lutja si shkak për të fituar fëmijë 

ShareQLutja si shkak për të fituar fëmijë  ShareShpërndaje:TweetPrintEmail

Sabriu, imami shqiptar nga Maqedonia, që u tregon ders të burgosurve në Gjermani

ShareImami shqiptar nga Maqedonia Sabri Saliji, me vendbanim në Karben të Gjermanisë është i angazhuar si përkujdesës mysliman në burgun e Giessenit. Ai tashmë është shumë i kërkuar, pasi është hera e parë që në këtë burg...