Ballina Bajrami A lejohet që të mos prehet Kurbani , por të jepen parat...

A lejohet që të mos prehet Kurbani , por të jepen parat për sadakë?

27
0
SHPËRNDAJE

Nuk lejohet që të jepen paratë e kurbanit sadakë, por patjetër duhet të therret Kurbani, e pastaj mishi mund të jepet sadakë.
Ose ka mundësi që të paguhet Kurbani në institucionet që bëjnë therrjen e kurbanëve,,si Bashkësia lslame etj. e ata e therrin dhe e shpërndajnë mishin.

Shkruan: Hoxhe Ragmi Destani

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.