Ballina Jeta Agjërimi për ty,e jo ti për të!

Agjërimi për ty,e jo ti për të!

23
0
SHPËRNDAJE

image

Agjërimi për ty!

Nje tekst nga filmi i metrazhit te shkurter
Duro, te jetosh bukur!
Ky, mesazhi i ketij   muaji.

 

 

Kush do te jetoj i shendetshem   dhe i lumtur perhere le te agjeroj  ne kete muaj.
Le te duroj!
Nese e ka tepruar ne ushqim, te duroje e te ushqehet me pak. Nese e ka tepruar ne te folur, te duroje e te flase me pak. Nese e ka tepruar ne çeshtjet e kesaj jete, te duroje e te kerkoje me pak prej saj.
Le te duroje, te pastrohet.
Le te duroje, te jetoje mire.
Le te duroje, te jetoje shendetshem.
Dhe i lumtur.
Një film i metrazhit të shkurtër është realizuar tashmë pikërisht nga “Zëri i Zgjimit” për muajin e madhërishëm të Ramazanit.

Ju dëshirojmë dëgjim e shikim të këndshëm!

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.