SHPËRNDAJE

“Ai që i di të gjitha përgjigjet, nuk i janë bërë të gjitha pyetjet”

Thëni nga Confucius (shqiptimi: Konfuçi) – ishte mësues, politikan dhe filozof kinez, i cili jetoi prej vitit 551 deri në vitin 479, para lindjes së krishtit. Filozofia e tij e theksonte shumë moralin personal dhe politik, korrektësinë në mardhëniet shoqërore dhe drejtësinë e sinqeritetin. Parimet e Konfuçit kishin një bazament në besimin dhe traditën e përbashkët kineze.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.