Ballina Dita e Xhuma-Project Allahu nga Njeriu: Pret 2 Gjëra, I përkujton 2 Gjëra dhe Kërkon...

Allahu nga Njeriu: Pret 2 Gjëra, I përkujton 2 Gjëra dhe Kërkon të Ruhët nga 3 Gjëra/VIDEO/Project Jumu’ah

50
0
SHPËRNDAJE
Shqipron ef.Saramati
Shqipron ef.Saramati
Shqipron ef.Saramati

Të nderuarit e mi, vëllezër musliman.
Ekzistojnë tre ekzistenca: E para “nuk ka fillim dhe nuk ka mbarim”, ekzistenca e dytë “ka fillim dhe ka mbarim” dhe ekzistenca e tretë “ka fillim por nuk ka mbarim“.

Ai cili nuk ka fillim dhe nuk ka mbarim është Allahu xh.sh, për atë arsye gjithmonë atë duhet të Falenderojmë dhe adhurojmë. Prej askujt tjetër nuk duhet ndihmë të kërkojmë  përvec Allahut.

Ekzistenca e dytë, ka të bëjë me galaktikën.

Ekzistenca e tretë, ka të bëjë me ty që e lexon këtë tekst për momentin, me ato të cilët do e shikojnë Video ligjëratën, me një fjalë jemi ne njerëzit, që e kemi një fillim por nuk kemi mbarim.

_____________VIDEO______Project Jumu’ah_______Shqipron ef. SARAMATI

____________

PROJECT JUMU’AH 

By Freskirinore.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.