Ballina Islam Ankesa më e cuditshme që mund ta dëgjosh në jeten tënde!

Ankesa më e cuditshme që mund ta dëgjosh në jeten tënde!

48
0
SHPËRNDAJE

Nje ankues permes nje letre na thote:
Jemi (5) vellezer, une jam me i madhi dhe jam shume i pasur por nuk e di pse te afermit e mi nuk vijne te me vizitojne, shkojne vetem te 4 vellezerit tjere.
Kur vjen koha e vizites, te ata shkojne me shume ndersa te une vijne shume pak. Edhe ata qe vijne, vijne si te lodhur dhe pa qejf. Une nuk ju hidherohem 4 vellezerve te mi por atyre qe s’me vizitojne. Kur dikush vjen per te me vizituar, une e pres dhe e percjelli me shume dhurata sepse jam shume i pasur por perseri ata shume rralle me vizitojne, s’e di cfare kane me mua. U dhuroj shperblime dhe shume dhurata me gjithe zemer.
Te disa, emri im eshte zhdukur fare nga fjalori i tyre. S’e di pse?
C’eshte problemi, dhe une nuk e di!
Pse me izolojne ne kete menyre, s’ju kam bere asgje te keqe.
kur vijne ju jap sa ju do zemra, ata perseri 4 vellezerit tjere vazhdojne t’i vizitojne me shpesh. Dera e pallatit tim do vazhdoje te jete e hapur per te gjithe miqte e mi qe i dua shume. dhuratat do t’ua shtoje edhe me shume, vetem le te me vizitojne.
A nuk jam dhe une njeri prej 5 vellezerve?
A ka kush me ndihmon?
Si t’ia beje, pres pergjigjen tuaj!

Me respekt, nga:
“Namazi i SABAHUT”

Nga arabishtja: Zekerija Rushani

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.