Ballina Jeta Ardian Ademi i bashkohet vargut zinxhiror të hafëzëve në Institutin e Hifzit...

Ardian Ademi i bashkohet vargut zinxhiror të hafëzëve në Institutin e Hifzit “Medreseja e Madhe” në Gjakovë.

35
0
SHPËRNDAJE

Ardian Ademi i bashkohet vargut zinxhiror të hafëzëve në Institutin e Hifzit “Medreseja e Madhe” në Gjakovë.

Ardian Ademi nga Cërrnica e Gjilanit është pikërisht shembulli më i veçantë i një të riu të udhëzuar në rrugën e Krijuesit, në rrugën e shpëtimit dhe të pastërtisë shpirtërore. Ky i ri i cili me një përkushtim të madh iu qas Librit të Allahut, Kur’anit, më 25.01.2016 ia doli që ta përfundoj hifzin–memorizimin e tij.
Pjesë e këtij rasti gëzimi ishin edhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Gjakovës, Ahmet ef.Hoxha, mësuesi i nderuar i Hamzës, Hafiz Jashar Ibrahimi, drejtori i Medresesë së Madhe, Mg. Gençer Dirvari si dhe një pjesë e stafit të po këtij Instituti.

Urojmë nga thellësia e zemrës që fjalët e Krijuesit që ndodhen në qenien e tij të reflektojnë thellë në çdo sferë të jetës, In sha Allah sukseset e tij do jenë gjithmonë të dobishme për ne!/islamgjakova/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.