Ballina Jeta Artistë të ndryshëm nga e gjithë bota kanë ri-krijuar imazhin e vogëlushit...

Artistë të ndryshëm nga e gjithë bota kanë ri-krijuar imazhin e vogëlushit (FOTO GALERI)

30
0
SHPËRNDAJE

Artistë të ndryshëm nga e gjithë bota kanë ri-krijuar imazhin e vogëlushit, duke synuar që t’ë ngrisin vetëdijen për tragjedinë e cila do të mund të përsëritet në çdo moment.

17 imazhe zemërthyese nga artistë të ndryshëm anembanë bota në mënyrën e tyre të veçantë e kanë ndarë dhembjen që ka shkaktuar imazhi i fëmijës sirian, i cili u gjend i vdekur në brigjet e detit në Turqi.’Emri i tij ishte Aylan’

KUJDES: Këto imazhe mund të jenë të ndjeshme.

Fëmiu 3 vjeçar me emrin Aylan Kurdi dhe vëllai i tij 5 vjeç Rihan, ishin fundosur në det pasiqë anija me të cilën ata ishin nisur për të arritur në ishullin Kos të Greqisë, ishte fundosur. Detaje të tjera janë publikuar, ku tregojnë se fëmijët me familjarët e tyre ishin nisur për në Kanada atje ku jeton tezja e tyre.


shehid8 shehid7 shehid6 shehid5 shehid3 shehid2 shehid1 shehid 12 shehid 11 shehid 10 shehid 4

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.