E diel, 19 Janar, 2020
Ballina Autorët Postime nga freskirinore

freskirinore

3048 POSTIME 2 KOMENTET
Inicues dhe kryeredaktor i faqes

Sot varroset aktori Art Kurti

Sot prej orës 15.30 deri në ora 17.30 në Pallatin e Kulturës në Gjakovë mbahet mbledhje komemorative me rastin e vdekjes së aktorit Art...

Mohamed Salah, iu është ofruar një parcelë tokë në qytetin e...

“Kjo dhuratë është nderim për yllin egjiptian i cili njohet për moralin e tij të lartë dhe karakterin e tij prej bamirësi. Kjo dhuratë...

Si duhet të pastrohet i sëmuri?

Me emrin e Allahut, të Gjithëmëshirshmit, Mëshirëplotit! 1. Është detyrë për personin e sëmurë që të pastrohet me ujë dhe të marrë abdes prej papastërtisë...

Dashuria për hir të Allahut

Profeti sal-lAllahu alejhi ue sel-lem ka thene: “Dy njerez qe duhen per hir te Allahut, jane njohur e shoqeruar per hir te Allahut dhe...

Politikani izraelit: Është dashur ta qëllojmë me armë Ahed Tamimin

“Ajo vajzë (Ahed Al-Tamimi) duhej të ishte qëlluar të paktën në gju, kështu që ajo do të dënohej me arrest shtëpiak për tërë jetën,”...

Kamioni shtyp kembesoret ne mes te Torontos

Më shumë se 10 persona – këmbësorë që po kalonin rrugës, janë shkelur nga një vozitës kamioni në Toronto të Kanadasë. Në një postim në...

Gjyqësori në Maqedoni – simbol i padrejtësisë

Antipod i drejtësisë është padrejtësia. I çuditshëm dhe tepër akuzues tingëllon titulli i këtij shkrimi, por një gjë është e vërtetë dhe shumë e...

Maqedoni, Atansov: Mishi i ngrirë i importuar nga Brazili është i...

Mishi i importuar në dy vitet e fundit nga Brazili dhe Kanada për të cilin, ashtu siç publikuan disa media, nuk është paguar doganë,...

Block title

Top 7 ditët e fundit

Block title