Ballina Të ndryshme Befason presidentja kroate: përshëndet me “Esselamu Alejkum” (VIDEO)

Befason presidentja kroate: përshëndet me “Esselamu Alejkum” (VIDEO)

60
0
SHPËRNDAJE

Një befasi e këndshme u shënua në kremtimin e 100-vjetorit të themelimit të Bashkësisë Islame të Kroacisë, ku i ftuar ishte dhe presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan.

Homologja e tij kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, duke mbajtur fjalimin e saj të rastit, në një moment iu drejtua të pranishmëve duke i përshëndetur si një muslimane.

“Esselamu Alejkum” – ishin fjalët e presidentes Kitaroviç në shenjë respekti për komunitetin musliman në Kroacisë, gjest që provokoi duartrokitje të mëdha nga e gjithë salla.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.