Ballina Jeta Bëhu një njeri i ngjashëm me fluturën…

Bëhu një njeri i ngjashëm me fluturën…

34
0
SHPËRNDAJE

Flutura është një insekt që pëlqehet nga të gjithë. A e dini pse? Sepse ajo është e qetë dhe nuk bezdis askënd. Është elegante dhe u fal kënaqësi të gjithëve, sidomos me ato ngjyrat e saj të ndezura. Ajo luan me erën dhe qëndron mbi gjithçka që është e bukur. E pëlqen paqen, distancohet nga rreziqet dhe nuk lëndon askënd. Një njeri i ngjashëm me fluturën, fiton zemrat e të gjithëve kudo që shkon..
(e huazuar)-ZR

F®ESKIRINORE

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.