SHPËRNDAJE

Kjo xhami e veçantë e vendosur në zonën e Asaita të Danakilit. Etiopi nuk ka mure mermeri, nuk ka llambat gjigande dhe asnjë kaligrafi të pllakëzuar. Por megjithatë është ende e bukur.

Bukuria e saj qëndron në thjeshtësinë e saj e cila është bërë tërësisht nga druri. Minarja gjithashtu, është ndërtuar me degë pemësh dhe shkopinj me gurë të mëdhenj rreth bazës së saj për ta mbështetur atë.

Xhamia nuk ka një kapacitet të madh. Shumica e vizitorëve të kësaj xhamie janë nomadë që kalojnë me deve të tyre. Shperndaje

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.