Ballina Thënie Çka është Dallimi: Marre (turp) mos e bën, dhe Haram, mos e...

Çka është Dallimi: Marre (turp) mos e bën, dhe Haram, mos e bën ?!

49
0
SHPËRNDAJE

Çka është Dallimi: Marre (turp) mos e bën, dhe Haram, mos e bën ?!

MARRE: Nëse e bën të hidhërohen njerëzit.Pra mundet mos me qenë e ndaluar.

HARAM: Nëse e bën të hidhërohet Zoti. Pra është e ndaluar nga Zoti.

Fatkeqësisht,, shumica e njerëzve më shumë ruhen nga MARRJA se sa nga HARAMI.
( n.a.) R.D. FRESKIRINORE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.