Ballina Gjëra interesante Dramë në Tetovë: Vrapon me thikë në mes qytetit dhe tenton ta...

Dramë në Tetovë: Vrapon me thikë në mes qytetit dhe tenton ta ther avokatin

6
0
SHPËRNDAJE

Avokati Bujar Sabriu sot rreth 12:00 është sulmuar me thikë dhe pësoi një prerje në gisht, dhe më pas u godit me karrige në zyrën e tij në qendrën tregtare të Tetovës, transmeton Televizioni Koha.

Këtë sot e deklaroi zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski, i cili tha se i dyshuari për sulmin është 72 vjeçari V.A nga Tetova.

“I dyshuari ka hyrë në zyrën ku avokati aktualisht punon dhe mes tyre ka filluar së pari zënka verbale. Në një moment sulmuesi nxori thikën dhe e preu në gishtin e dorës së majtë. Pastaj e ka goditur me karrige. Disi avokati ka arritur të dal nga zyra dhe u drejtua në Gjykatën Themelore të Tetovës, ku ai u fsheh. Teksa ai ishte duke vrapuar drejt Gjykatës sulmuesi ka vrapuar pas tij me thikë. Për kohë të shkurt, sulmuesi është arrestuar”, tha Josifovski.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here