Ballina Jeta Duaja e Sulltan Muradit para betejës se Kosovës

Duaja e Sulltan Muradit para betejës se Kosovës

71
0
SHPËRNDAJE

“O Zot! Po qe se kjo furtune ka dale për shkak të mëkateve te këtij robi tënd te mjere,
mos m’i ndëshko ushtaret e mi te pafajshëm !

Allahu im, mos I ndëshko ushtaret e pafajshëm qe erdhën gjer këtu vetëm për te ta lartësuar emrin dhe për ta kumtuar Islamin !
Zoti ynë, edhe pasuria dhe pushteti janë te tute,
Edhe ky rob I yti është. Unë jam një rob I mjere…
Ti je qe I njeh me mire qëllimin dhe te fshehtën time !
Pasuria dhe pushteti nuk janë synimi im, unë dëshiroj vetëm pëlqimin tënd!

O Zot, mos I lere këta ushtare besimtare te munden dhe shkatërrohen ne dore te mohuesve dheheretikeve!
Favorizoju atyre një fitore te tille q eta festojnë tere myslimanet! Ne dëshirofsh atë dite fitoreje ky robi yt Murat le te behet kurban ne rrugën tende!

O Zot, mos me bej mua shkak për shkatrrimin e kaq shume ushtareve muslimane! Ndihmoju atyre dhe dhuroju fitore! Unë jam gati ta flijoj jetën për ta mjafton qe T’i të me pranosh mua ne grupin e shehideve!

Jam gati ta dorëzoj shpirtin për hir te ushtareve muslimane! Me bere gazi, fitimtar; ne fund, te lutem te kesh mirësinë te me besh shehid!

freskirinore

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.