Ballina Hadithe E ndërpreu një njeri Imamin Hasan el Benna gjatë ligjërimit në Hytbe...

E ndërpreu një njeri Imamin Hasan el Benna gjatë ligjërimit në Hytbe duke i treguar se…

29
0
SHPËRNDAJE

PËRFITIMI I ZEMRAVE

E ndërpreu një njeri Imamin Hasan el Benna gjatë ligjërimit në Hytbe duke i treguar se hadithi i përmëndur është i dobët.
Ai e falënderoi atë në prezencë të njerëzve.
Pas përfundimit të hytbes e shoqëroi atë dhe i argumentoi se hadithi është i saktë.
Atëherë ai e pyeti me habi:
Përse nuk mu përgjigje në hytbe ?…
Ai i tha :
Për arsye se përfitimi i zëmrave është më i rëndësishëm se sa fitimi i betejave.
Ky ishte Imami Hasan el Benna.(1906-1949)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.