SHPËRNDAJE

Edhe një xhami në Zvicër, edhe një qendër e re e zhvillimit të mendimit të drejtë islamik.

Me zemrën mbushur plot gëzim uroj xhematin e mrekullueshëm dhe të jashtëzakonshëm të Buharasë në Kradolf të Zvicrës që përfundimisht morën lejen për ndërtimin e kësaj xhamie të bukur në Sulgen.

Urime zemërmëdhenj, njerëz të dashur të All-llahut!
Urime gjithë shqiptarëve në Zvicër kjo shtëpi e re e Zotit!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.