Ballina Jeta Ekskluzive: Liqeni brenda një shpelle,më i madhi në Europë /FOTO/

Ekskluzive: Liqeni brenda një shpelle,më i madhi në Europë /FOTO/

44
0
SHPËRNDAJE

Seegrotte eshte nje liqen qe gjendet brenda nje shpelle qe eshte zbuluar nga disa minatorë ne nje xeherore gipsi. Gjendet ne periferi te Vjenes dhe si liqen brenda ne shpelle, eshte me i madhi ne Europe. Temperatura brenda shpelles dhe xeherores eshte 8-9 grade celcius si veres ashtu edhe dimrit, shkruan Evzal Sinani, përcjellë ekskluzivisht freskirinore.

Disa foto nga vizita qe i beme sot kesaj mrekullie, padyshim shume te zbehta krah bukurise qe sheh syri 576 megapixel i njeriut./FRESKIRINORE/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.