Ballina Kronika e zezë EMOCIONALE: Poezi për ALMIR ALIUN, na bëri të qajmë… ALLAHU EKBER!

EMOCIONALE: Poezi për ALMIR ALIUN, na bëri të qajmë… ALLAHU EKBER!

155
0
SHPËRNDAJE
NA SHKRUANI NË: info@freskirinore.com

POEZI EMOCIONALE PER ALMIRINAlmir Aliu, 4 vjeç në moshën e tij të njomë dhe që kishte nisur të rritet u shua nga kjo jetë, i cili në mënyrë mizore u godit me makinë nga maqedonasi i tërbuar kriminel.  Në rrjetet sociale është publikuar fotografia e këtij fëmiu.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur të shtunën e kaluar, kur maqedonasi i tërbuar me vëllani e tij dhe një pasagjer ka goditur me makinë Sedat Aliun nga Kumanova (1980), bashkëshorten e tij (M.K) dhe fëmijën 4 vjecar, i cili sot ndërrroi jetë.

Sedat Aliu ditë më parë  rrëfeu ngjarjen tronditëse dhe sulmin vrastarë të maqedonasve për agjencinë e lajmeve INA.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.