SHPËRNDAJE

Ti oj nena ime ma mesove miresin
Ma ushqeve te miren edhe bamiresin

Djalin e madh oj nene Deshmore Kosoves ja dhurove
Ishe burrnesh e madhe dhe çdo sprove e perballove

Ne çdo lutje qe e bej, e para je ti
Te kenaqte Zoti oj nene, nxhennetin e Tij

vAllahi pa ty nene, asgje seshte e mire
Gjumi nuk me ze, pa te thene naten e mire

Shpesh kam dhimbje koke, e dhimbja vazhdon
Nuk e kam doren tende, dhimbjen tma largon

Ky eshte caktimi i Zotit, kete shume mire e di
Por shpesh me mberthen vaji, mendja me rrin te ti

Lus te madhin Zot, ty te te meshiroje
E mua edhe ty ne Firdous te na takoj

Ma bani hallall, ju kto vargje qe i lexoni
Ju lutem, per nenen time, nga nje lutje ta beni

Nena, loçka ime 😢😢😢

Halil Kastrati

Perzgjodhi: freskirinore

info@freskirinore.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.