Ballina Jeta Ensar Iseini fitues i Kuizit të Diturisë LEXO, organizuar nga Xhamia Vjetër...

Ensar Iseini fitues i Kuizit të Diturisë LEXO, organizuar nga Xhamia Vjetër Dobërdoll | FOTO

68
0
SHPËRNDAJE

Mbyllet edhe Nata finale e Kuizit të Diturisë LEXO, Fituesi i kësaj nate u shpall Ensar Iseini nga f.Dobërdoll.

Kuizi zhvillohet për të pestën herë rradhazi, nën menaxhimin e stafit organizativ të udhëhequr nga Xhamia e Vjetër, në krye me imamin Mr.Hamit ef.Shabani.

Gjatë kësaj nate u ndanë shumë mirënjohje dhe falënderime për kontribuesit, të cilët janë përkrahës edhe të organizimit të Iftarit të Përbashkët, që shtrohet për gjithë banorët e fshatit Dobërdoll.

Në këtë natë u nda edhe një mirënjohje e veçantë, nuk u harrua të përmendet edhe i ndjeri Hoxhë Ismail ef.Hamidi, njeriu që pas vetit do i mbesin veprat e mira, theksoi mr.Hamit ef.Shabani.

Imami H.Shabani në fund falënderoi të gjithë të pranishmit dhe urojë që kjo traditë do vazhdojë, transmeton portali freskirinore.

Në fund ju sjellim disa nga fotot e natës finale të realizuara nga FOTO STUDIO MAJLO\freskirinore.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.