Ballina Familja Eshte djale i hasretit, mbas gjashte vajzave…Blendi i vogel eshte me diagnozen...

Eshte djale i hasretit, mbas gjashte vajzave…Blendi i vogel eshte me diagnozen Paralize Cerebrale dhe epilepsi😢

39
0
SHPËRNDAJE

Ky eshte Blendi 13 vjeçar nga Gjilani

 

Eshte djale i hasretit, mbas gjashte vajzave

 

Blendi i vogel eshte me diagnozen Paralize Cerebrale dhe epilepsi😢

 

Familja e tij 10 anetareshe jeton me nje ndihme sociale dhe me gjendje te rende ekonomike

 

Blendit te vogel i duhen te pakten 130 euro ne muaj per ilaqet qe i duhet ti marr patjeter dhe per pampersa

 

Ne ishim sot dhe e vizituam Blendin, situata qe e pame na beri qe ta bejme kete shkrim qe te pakten ndoshta del ndoj bamires dhe merr persiper tpakten per 3 muaj shpenzimet e Blendit😢

 

Ne e marim persiper ti ndihmojme per ilaqe dhe pampersa per nje muaj

Edhe pse sfolte dhe nuk ecte, Blendi kur na pa, leshonte ze dhe qeshte, i zgjati duart per tu ngritur ne kembe😢

 

Ju gju ne perqafim njerit prej stafit tone

 

O Zot lehtesoja prinderve dhe familjareve te Blendit dhe sheroe ate😢

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.