Ballina Artikuj Facebook vs Vëlla Musliman !?

Facebook vs Vëlla Musliman !?

41
0
SHPËRNDAJE

Kur për her të fundit ke vizitu vëllaun tanë!?
Facebook vs Vëlla Musliman !?

Transmetohet nga Ebu Hurejre,- Allahu qoftë i kënaqur me të!,- se Pejgamberi,- salallahu alejhi ve selem!,- ka thënë:

“Një njeri e vizitoi vëllain e vet në një fshat tjetër. Allahu,Teala, i caktoi një melek për ta vëzhguar gjatë rrugës së tij dhe kur erdhi tek ai (meleku) i tha: “Ku po do?” Tha: “Te një vëlla imi në këtë fshat”. Tha: “A mos ke ti tek ai ndonjë interes material?” Tha: “Jo, por unë atë e dua për Allahun!” (Meleku) tha: “Unë jam i dërguar nga Allahu te ti për të njoftuar se Allahu të do ty ashtu siç e do ti atë njeri.”

Shënon Imam Muslimi,- Allahu e mëshiroftë!.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.