Ballina Jeta Fermeri zbulon skeletin e një mamuthi

Fermeri zbulon skeletin e një mamuthi

23
0
SHPËRNDAJE

James Bristle po kërkonte një tub shkarkimi në një nga fushat e tij të grurit, kur nga toka dolën lirshëm kockat e para.

Ngjajnë si brinjë”, i tha ai në fillim mikut të cilit po e ndihmonte të gërmonte. Kurrë nuk do e kishte menduar se brinja i përkiste skeletit të një mamuthi që ka jetuar mes 10 dhe 15 mijë vjetëve më parë. Fermeri nga Chelsea, në Michigan (SHBA), alarmoi profesor Daniel Fisher, që në sajë të një numri të madh studentësh dhe vullnetarësh arritën të nxirrnin skeleton e kafshës në një ditë.

Lexo më të fundit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.