Ballina Kuize FINALE / Kuiz Diturie °”RAMAZAN 2014 ” – vetëm për 21 finalistët!...

FINALE / Kuiz Diturie °”RAMAZAN 2014 ” – vetëm për 21 finalistët! [Pyetje-Përgjigje]

96
1
SHPËRNDAJE

UPDATE (01.08.2014)

KUIZI MBAROI ME SUKSES DHE FITUES DOLI SUAD ISENI nga qyteti i Gostivarit (kliko foton MIRENJOHJEN per me shume informacion)

FR MIRENJOHJE SUAD

_____________________________________________________________________________

Ja EMRAT e personave që marrin pjesë në FINALEN e madhe te kuizit RAMAZANI 2o14 ne Freskirinore.com:

1.Bekim Ismaili
2.Ilir zaimi
3.titto velanova
4.Visar Ademi
5 Faruk Ramadani
6.Hasan
7.Davud
8.Suad Iseni
9.Agan Shabani
10.Arti arti
11.Alban Mala
12.Artan Abdiu
13.Arianit Mala
14.Bujamin Asipi
15.Seid Neziri
16.Hedon Islami
17.Sulejman Haliti
18.Besar Sallmani
19.Leonora Jonuzi
20.niti
21.Sevdi Ismaili

___________________________________________________

SQARIM:

Më poshtë kemi parashtruar disa pyetje, ku secili nga ju në momentin që ka marrë paswordin për tu kuç te ky LINK, ku për momentin i shihni PYETJET.  Ju jepet kjo mundësi:

-Që në afat prej 24h keni të drejtë tu jepni përgjigje 30 pyetjeve / 100 pikë dhe më pas PËRGJIGJET na dërdoni në profilin në FACEBOOK:  1* https://www.facebook.com/Freskirinore.STAFF?ref=tn_tnmn  (Freskirinore Portal)

                           2*https://www.facebook.com/pages/wwwFreskiRinorecom/193636261293?ref_type=bookmark (FAN PAGE tone ne FB) , APO direkt në E-MAIL

                          3* E-MAIL:   freski_rinore@live.com

Ne fund lajmi per FITUESIN e “KUIZIT RAMAZANI 2014” do te publikohet ne portal, ku do shperblehet me dhurate edhe njekohesisht do u ndahet mirenjohje!
Ai i cili grumbullon më shumë pikë bëhet FINALIST!

______________

PYETJET:

1. A je Musliman? -2pikë
2.Çfarë kuptimi ka të thuash jam musliman? -3pikë
3.Kush të ka krijuar? -2pikë
4.Çfarë është argumenti që Allahu xh.sh është një? -3pikë
5.A është i lejuar mendimi mbi Allahun dhe pse? -3pikë
6.Pasardhësi i kujt je? -2pikë
7.Nga cili popull je? -2pikë
8.Nga cili ummet je? -3pikë
9.Ku ka lindur Pejgamber a.s dhe ku ndodhet i varrosur? -2pikë
10. Përmendi 4 emrat e bukur që i ka pasur Pejgamber a.s? -3pikë
11.Cili është emri i babait te Pejgamberit a.s? -2pikë
12. .Cili është emri i nënës së Pejgamberit a.s? -3pikë
13.Cili është emri i nënës se qumështit? -2pikë
14.Cili është emri i gjyshit? -3pikë
15.Cili është emri i gjyshes? -5pikë
16.Në çfarë moshe i ka ardhur shpallja Pejgamberit a.s? -2pikë
17.Sa vjet ka bërë pejgamberllëk? -3pikë
18. N’çmoshë ndërroi jetë Pejgamberi a.s? -3pikë
19.Tregoni emrat e vajzave dhe djemve te Pejgamberit a.s? -5pikë
20. Numëroni 14 gratë e Pejgamberit a.s? -5pikë
21.Cila nga gratë e Pejgamberita.s ka ndërruar jetë e fundit? -5pikë
22.Hasanin dhe Hysejnin, Pejgamberi a.s i ka pasur? -5pikë
23.Sa Pejgamber përmendën në Kur’an? -5pikë
24.Çfarë është ENGJËLLI? -2pikë
25.Kush janë 4 engjëjt e mëdhenj? -5pikë
26.Cili është medh’hebi yt në besim? -5pikë
27. Cili është medh’hebi yt në veprim? -5pikë
28.Si quhet nata në të cilën Amineja e ka se eshte shtatëzane?
-3pikë
29.Futja e ujit në gojë, futja e ujit në hundë, dhe larja e gjithë trupit bëjnë pjesë në kushtet e …? -2pikë
30.Çfarë duhet te bëhet nëse në namaz harron suren pa kënduar? -5pikë

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.